Ir vėl. Ketvirtą kartą suniokota vaivorykštės perėja Vilniuje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ir vėl. Ketvirtą kartą suniokota vaivorykštės perėja Vilniuje

Št, 07/22/2023 - 16:53
Kategorija:
0 komentarų

Luko Balandžio darytose nuotraukose puikiai matosi kaip atrodo vaivorykštės perėja. Tai jau ketvirtas kartas šį mėnesį, kai perėja sudarkoma vandalų.

Šį kartą perėją Pylimo gatvėje, Vilniuje ištepliota baltais dažais. Vaizdo kameromis užfiksuota, kad šeštadienio naktį, apie 2.08 valandą, baltus dažus ant perėjos užpylė du asmenys, skelbia Diena.

Kaip teigė policijos atstovė, du vyrai slėpėsi – ant galvų buvo užsimaukšlinę gobtuvus.

Prieš tai Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja buvo uždažyta pilkais dažais, vėliau ji išmarginta svastikomis, dar vėliau – ant jos nupieštos juodos linijos.

Kiekvieną kartą po panašių išpuolių dalis visuomenės socialiniuose tinkluose reiškia paramą vandalams ir klaidina visuomenę, neva vaivorykštės spalvų negalima dažyti ant gatvės. Neva tai draudžia kelių eismo taisyklės.

GayLine pažymi, kad ši perėja yra reguliuojama šviesoforu. Todėl pagal kelių eismo taisykles perėjos ribas žymi punktyrinė linija. Kelių eismo taisyklės nenumato draudimo kelio dangos dažyti kokiomis nors spalvomis. Taip pat nenurodoma, kad pati kelio danga turi būti konkrečios vienos spalvos.

Citata iš kelių eismo taisyklių: „Pėsčiųjų perėja – važiuojamojoje dalyje esanti pėsčiųjų perėjimo per kelią vieta, pažymėta kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“ ir ženklinimo linijomis arba tik kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“. Pėsčiųjų perėjos ribas žymi ženklinimo linijos, o jeigu jų nėra, – įsivaizduojamos tiesės, einančios nuo kelioženklų statmenai per kelią“.

Kelių eismo taisyklėse numatytas tokio tipo perėjos žymėjimas yra toks:

perėja

Vaivorykštės spalvomis dažomos perėjos daugelyje šalių kaip solidarumo ženklas su LGBTQ+ bendruomene, kuri neturi tokių pačių teisių kaip kiti visuomenės nariai ar vis dar patiria diskriminaciją.