FIFA komandų kapitonams neleis dėvėti LGBTQ+ paramos raiščio. Pristatė 8 alternatyvas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

FIFA komandų kapitonams neleis dėvėti LGBTQ+ paramos raiščio. Pristatė 8 alternatyvas

Pir, 07/03/2023 - 15:00
Kategorija:
0 komentarų

Moterų pasaulio čempionate komandų kapitonėms bus leista nešioti raiščius su žinutėmis apie įtrauktį, lyčių lygybę ir taiką. FIFA suvienodino raiščius po milžiniškos kritikos, kai vyrų turnyre buvo uždrausti vaivorykštės spalvų raiščiai. Jie ir toliau bus draudžiami.

„Po kai kurių labai atvirų pokalbių su suinteresuotosiomis šalimis, įskaitant asociacijos narėmis ir žaidėjais, nusprendėme per visas 64 rungtynes bus galima atkreipti dėmesį į socialines problemas – nuo įtraukties iki lyčių lygybės, nuo taikos iki bado pabaigos, nuo švietimo iki kovos su smurtu šeimoje“, – sakoma FIFA prezidento Gianni Infantino pranešime.

Ant suvienodintų raiščių yra užrašai pasisakantys už įtrauktį, taiką, prieš badą, smurtą moterų atžvilgiu, už švietimą pasiekiamą visiems, lyčių lygybę ir pan. Vis dėlto, pristatytuose raiščiuose nėra nieko, kad galėtų tiesiogiai nurodyti paramą LGBTQ+ bendruomenei.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.Nuotr. „Reuters“/„Scanpix“.

„Futbolas vienija pasaulį, o mūsų pasauliniai įvykiai, tokie kaip FIFA moterų pasaulio taurė, turi unikalią galią suburti žmones ir suteikti džiaugsmo, jaudulio ir aistros“, – penktadienio pranešime teigia Gianni Infantino. - „Tačiau futbolas daro dar daugiau – jis gali atkreipti dėmesį į labai svarbias problemas mūsų visuomenėje“.

Vis dėlto, LGBTQ+ aktyvistai abejoja FIFA nuoširdumu. Organizacija kritikuojama užsiimanti cenzūra, ypač LGBTQ+ klausimais. Panašu taip vyksta ir šiuo metu, kai sportininkams neleidžiama išreikšti paramos šiai bendruomenei viešai.

FIFA poziciją aiškiai atspindi ir atmesti sportininkų prašymai leisti dėvėti vaivorykštės spalvų raištį. Airijos žiniasklaida pranešė, kad Airijos komandos kapitonei Katie McCabe neleista jo dėvėti.

„Mes norėtume ją nešioti“, – pirmadienį Melburne žurnalistams sakė Australijos futbolo komandos narė Samantha May Kerr iš karto pripažinusi, kad negalės to padaryti. - „Rizikuoti neverta; rizikuoti komanda, rizikuoti turnyru, rizikuoti viskuo“.

Teigiama, kad FIFA pagrasino išduoti geltonas korteles bet kuriam žaidėjui/-ai, dėvinčiam tokį raištį.