Australija

Daugiau nei 75% LGBTQ+ jaunuolių susiduria su tėvų prievarta

Lietuvoje LGBTQ+ jaunuolių apklausos vykdomos labai retai, todėl sunku spręsti su kokiais sunkumais jie susiduriama. Tačiau net ir atrodytų žmogaus tiesių užtikrinimo srityje pažengusiose šalyse yra gausu problemų. Naujausias tyrimas Australijoje atskleidė šokiruojančią padėtį.

Australas kalės 22 metus už vyro nužudymą iš homofobinių paskatų

Penktadienį, spalio 20 d., Naujojo Pietų Velso Aukščiausiojo Teismo teisėja Dina Yehia skyrė maksimalią laisvės atėmimo bausmę 77 metų amžiaus Stanley Bruce Early už sutuoktinio ir tėvo Raymond Keam nužudymą 1987 m. Auka buvo pasirinkta todėl, kad užpuolikai manė, jog jis gėjus.

Futbolininkė Emily Gielnik susituokė su savo partnere Temicos Sayer (foto)

Šis futbolo sezonas Emily Gielnik nebuvo pats sėkmingiausias. Ji patyrė traumą ir negalėjo dalyvauti pasaulio moterų futbolo čempionate. Tačiau asmeniniame gyvenime Australijos futbolininkei laimės netrūksta. Neseniai ji susituokė su savo drauge Temica Sayer.

FIFA komandų kapitonams neleis dėvėti LGBTQ+ paramos raiščio. Pristatė 8 alternatyvas

Moterų pasaulio čempionate komandų kapitonėms bus leista nešioti raiščius su žinutėmis apie įtrauktį, lyčių lygybę ir taiką. FIFA suvienodino raiščius po milžiniškos kritikos, kai vyrų turnyre buvo uždrausti vaivorykštės spalvų raiščiai. Jie ir toliau bus draudžiami.

Pora ištarė „Aš sutinku“ ant Sidnėjaus uosto tilto per „WorldPride“

LGBTQ+ eitynių metu Sidnėjuje susituokė gėjų pora. 15 metų kartu gyvenę Paul Pui ir Craig Hamilton buvo apsupti šeimos ir draugų. Jie davė įžadus vienas kitam ir sumainė žiedus tuo metu, kai 50 tūkstančių žmonių žygiavo gatvėmis.