Žmogaus teisių organizacija paskelbė nepaprastąją padėtį dėl LGBTQ+ padėties JAV

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Žmogaus teisių organizacija paskelbė nepaprastąją padėtį dėl LGBTQ+ padėties JAV

Pen, 06/09/2023 - 09:17
Kategorija:
0 komentarų

Didžiausia LGBTQ+ teisių gynimo organizacija Jungtinėse Amerikos Valstijose antradienį, pirmą kartą šalies istorijoje, paskelbė nepaprastąją padėtį. Šis žingsnis žengtas dėl to, kad daugėja įstatymų, kuriais siekiama riboti LGBTQ+ žmonių teises.

Žmogaus teisių kampanija (HRC) pranešė, kad šioje kadencijoje valstijose buvo priimta daugiau nei 70 įstatymų projektų, kurie nukreipti prieš LGBTQ+ žmones. Šis skaičius yra dvigubai didesnis nei pernai, praneša Reuters.

Taip pat buvo registruota apie 525 panašios paskirties teisės aktų. Palyginimui - 2015 m. tokių teisės aktų projektų buvo 115. Dauguma pasiūlymų – net 220, yra susiję su translyčiais asmenimis. Teisės aktus registravo respublikonų partijos atstovai.

Dėl šios politikos, vis daugiau šeimų, kuriose yra LGBTQ+ narių, patyrė grasinimų. Kai kurios šeimos buvo priverstos persikelti į saugesnes vietas, skelbia HRC, remdamasi apklausos duomenimis.

Žmogaus teisių tarybos pirmininkė Kelley Robinson įvardijo Floridą, Tenesį ir Teksasą kaip priešiškiausias valstijas.

„Šiuos įstatymus teikia anti LGBTQ+ respublikonų politikai – ir koordinuoja gerai finansuojamos ekstremistų grupės, tokios kaip Laisvę ginantis aljansas, Paveldo fondas ir Šeimos politikos aljansas – atkakliai bandančios kontroliuoti mūsų šeimas ir gyvenimus“, – sakė ji.