JAV ambasada Lietuvoje: LGBTQI+ asmenų lygybės skatinimas naudingas visai visuomenei

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV ambasada Lietuvoje: LGBTQI+ asmenų lygybės skatinimas naudingas visai visuomenei

Pen, 06/02/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje socialiniame tinke Facebook apsveikino visus su „Pasididžiavimo mėnesiu“. Žinutėje pabrėžiama, kad kova už LGBTQ+ asmenų lygiateisiškumą yra ir kova už demokratiją.

„Pride“ mėnesio metu švenčiame LGBTQI+ asmenų įvairovę ir pabrėžiame nuolatinę kovą už LGBTQI+ asmenų orumo ir žmogaus teisių pripažinimą visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Šį mėnesį „Pride“ proga Jungtinės Valstijos patvirtina savo įsipareigojimą kartu su LGBTQI+ asmenimis visame pasaulyje kovoti už stiprią ir įtraukią demokratiją visiems“, - rašoma pranešime.

Tekste teigiama, kad demokratija yra stipri tuomet, kai visi žmonės, be išimčių gali naudotis tomis pačiomis teisėmis.

„Pride“ atspindi pagrindinę įtraukiosios demokratijos stiprybę, kai visi žmonės lygiai naudojasi žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, įskaitant taikių susirinkimų, saviraiškos ir asociacijų laisves. Šios laisvės vienodai priklauso visiems asmenims, nepaisant seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ar raiškos, ar lytinių savybių“, - skelbiama žinutėje.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad LGBTQ+ asmenų „lygybės ir pagarbos žmogaus teisėms skatinimas naudingas ne tik pavieniams asmenims – tai naudinga visai visuomenei ir sveikos ir stiprios demokratijos išlikimui“.