Estija paskelbė planus sudaryti sąlygas tos pačios lyties šeimos nariams oficialiai tapti tėvais

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Estija paskelbė planus sudaryti sąlygas tos pačios lyties šeimos nariams oficialiai tapti tėvais

Tre, 05/10/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Estija siekia, kad įsivaikinti galėtų visos poros. Ministerijos atstovė paaiškino kokios pataisos yra parengtos ir ką jos suteiktų tos pačios lyties poroms.

Nuotr. Pikisuperstar iš Freepik

 

Socialinių reikalų ministerijos patarėja Maarja Kärson žiniasklaidai pateikė konkrečius pavyzdžius kuomet tos pačios lyties poros galėtų įsivaikinti.

„Viena galimybė, kad viena iš moterų jau turi vaiką iš ankstesnės santuokos. Tada ji jau yra mama. Jei susituokiate ir vienas partneris susilauks ar turi vaiką, kitas sutuoktinis gali įsivaikinti“, – sakė ji, skelbia News.err.ee.

Kitas pavyzdys – teisė į dirbtinį apvaisinimą. „Ir čia naujasis įstatymas įveda svarbų naują niuansą. Kad jei [dvi] moterys yra ištekėjusios ir viena iš sutuoktinių imasi dirbtinio apvaisinimo, abi moterys nuo vaiko gimimo taps motinomis. Joms nebereikės įvaikinimo procedūros“, – paaiškino M. Kärson.

Ji pridūrė, kad susituokusios tos pačios lyties poros galės ir įsivaikinti ne savo vaikus. „Šiandien galiojantis įstatymas leidžia susituokusiai porai kartu įsivaikinti trečiojo asmens vaiką, t. y. jiems svetimą vaiką. O tokia galimybė atsiras ir tos pačios lyties poroms, jei jos bus susituokusios“, – teigė pareigūnė.

Viena šiek tiek sudėtingesnė situacija yra tos pačios lyties asmenų pora, susilaukusi vaiko natūraliai, su kiaušialąstės ar spermos donoru, be dirbtinio apvaisinimo. Pagal galiojančius įstatymus, jei vyras ir moteris yra susituokę ir jų šeimoje gimsta vaikas, pagal nutylėjimą tėvu laikomas vyras.

„[Tačiau] tos pačios lyties poroms tokios prielaidos nėra. Jei santuokoje yra dvi moterys arba du vyrai, kitas partneris automatiškai neturi tėvystės statuso. Išskyrus dirbtinio apvaisinimo atvejus“, – sakė patarėja, skelbia News.err.ee.

Tokiais atvejais vaiko biologiniai tėvai vis tiek turi tėvystės statusą. Tačiau tai pakeisti būtų galima, jei partneris įsivaikintų vaiką.

„Ir tai bus įmanoma tik tuo atveju, jei vaikas neturės kito biologinio tėvo arba jei kitas iš tėvų sutiks įvaikinti“, – sakė Maarja Kärson.