Lesbietei bus išmokėta 5 000 eurų kompensacija dėl diskriminacijos darbe

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lesbietei bus išmokėta 5 000 eurų kompensacija dėl diskriminacijos darbe

Sek, 04/23/2023 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Lopšelis darželis įpareigotas sumokėti 5 000 eurų buvusiai darbuotojai, nes ji per prievartą buvo verčiama atskleisti, kad yra homoseksuali.

Airijos darbo santykių komisija nusprendė, kad buvusi darbuotoja buvo diskriminuojama dėl seksualinės orientacijos. „The Irish Examiner“ skelbia, viena iš moters kolegių suabejojo jos seksualine orientacija. Ji paklausė ar moteris turi vaikiną, o vėliau primygtinai spaudė paaiškinti neturėjimo priežastis.

Patyrusi spaudimą, moteris galiausiai jo neatlaikė ir pasakė, kad jos „nedomina vyrai“. Klausimai buvo tokie įkyrūs, kad po šio incidento buvusi darbuotoja pasijuto sugniuždyta ir apsiverkė tualete. Iki tol niekam savo darbo vietoje ji nebuvo atskleidusi, kad yra homoseksuali.

Buvusi lopšelio-darželio darbuotoja teigė, kad jos darbovietė nesiėmė jokių veiksmų, kad priekabiavimas liautųsi. Priešingai – ji buvo perkelta dirbti į kitą kambarį ir jai sutrumpintos darbo valandos. Jos buvęs vadovas jai pareiškė, kad jis būtų buvęs priverstas meluoti kitiems darbuotojams, jei nebūtų atskleidęs visiems jos seksualinės orientacijos.

Bylą nagrinėjęs Komisijos teisėjas Thomas O'Driscollas nustatė, kad darbuotoja neturėjo sąmoningų ketinimų moters pažeminti. Vis dėlto, darbovietė neinformavo ten dirbančių žmonių kas laikoma priekabiavimu, o tai sukėlė eilę po to sekusių diskriminacinių veiksmų.

Teisėjas įpareigojo lopšelį-darželį sumokėti kompensaciją diskriminaciją patyrusiai moteriai.