TYRIMAS. Po įsidarbinimo jauni gėjai vėl pradeda slėpti savo seksualinę orientaciją

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

TYRIMAS. Po įsidarbinimo jauni gėjai vėl pradeda slėpti savo seksualinę orientaciją

Tre, 04/19/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas atskleidė neraminančią situaciją. Jauni gėjai, kurie neslepia savo seksualinės orientacijos, įsidarbinę vėl pradeda slapukauti. Pagrindinė priežastis - patyčios darbe ir atlyginimų netolygumai.

31 procentas 18–25 metų LGBTQ+ žmonių teigia, kad įsidarbinę pirmojoje darbovietėje vėl pradėjo slėpti savo seksualinę orientaciją. Tai atskleidė LGBTQ+ labdaros organizacijos „Just Like Us“ atlikta apklausa.

Nustatyta, kad vienas iš penkių (19 %) LGBTQ+ jaunuolių yra patyręs patyčias darbo vietoje. Tai gerokai dažniau, nei heteroseksualūs jų kolegos - 14 proc.

14 proc. LGBTQ+ jaunuolių tvirtino, kad jie retai arba niekada negali būti savimi darbe. Translyčių asmenų gretose tokių buvo net 20 proc. Tyrimas parodė, kad su darbo trūkumu dažniausiai susiduria būtent translyčiai asmenys - net 56 proc. jų yra bedarbiai.

„Didelį nerimą kelia tai, kad LGBTQ+ jaunimas susiduria su tiek daug iššūkių darbo vietoje, kad 2023 m. ketvirtadalis pradeda slėptis, kai pradeda dirbti“, – sako Amy Ashenden, laikinoji „Just Like Us“ generalinė direktorė.

Tyrimas taip pat parodė didelius atlyginimų skirtumus dėl lyties ir tapatybės.

„Mūsų tyrimai rodo, kad jaunos moterys labai ankstyvoje karjeros pradžioje kenčia nuo mažesnių atlyginimų ir galimo lyčių darbo užmokesčio skirtumo. LGBTQ+ moterys ir transseksualūs žmonės nukenčia dar labiau“, – sako Amy Ashenden.