TIMES paskelbė 12 metų moterų. Jų gretose ukrainietė, LGBTQ+ aktyvistė

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

TIMES paskelbė 12 metų moterų. Jų gretose ukrainietė, LGBTQ+ aktyvistė

Pen, 03/03/2023 - 19:41
Kategorija:
0 komentarų

Žurnalas „Times“ vakar paskelbė dvylika 2023 metų moterų, kurios savo ryžtingos, aktyvios veiklos dėka keičia pasaulį. Šiose gretose yra ir paramą moterims karo metu teikianti LGBTQ+ aktyvistė Olena Ševčenko.

12 moterų iš viso pasaulio įtrauktos į šių metų sąrašą, kurios padarė didelę įtaką atitinkamose bendruomenėse ir srityse – nuo aktyvizmo ir vyriausybės, iki sporto ir meno. Daugelis iš jų susidūrė su didžiuliais iššūkiais, kurie įkvėpė jas siekti pokyčių“, - rašoma Times.

Olena Ševčenko yra puikiai žinoma visuomenininkė, viena iš pagalbos teikimo moterims karo metu lyderių, pelno nesiekiančios organizacijos „Insight“ įkūrėja. Jos organizacija teikia paramą moterims ir LGBTQ+ bendruomenės nariams. Per pastaruosius penkerius metus ji net septynis kartus buvo užpulta.

„Ukrainoje, kur Olena Ševčenka ilgus metus gynė moterų ir LGBTQI teises, dėl Rusijos karo marginalizuotos grupės tapo dar labiau pažeidžiamos, o Olenos Ševčenkos darbas tapo dar svarbesnis“, - teigia Times.

Paskutinį kartą moteris buvo užpulta 2022 m. balandžio popietę, praėjus beveik dviem mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios. Tuo metu ji krovė atsargas gautas iš Lenkijos, kurios turėjo būti paskirstytos Kijevo gyventojams.

Nuo tada, kai 2017 m. ji įkūrė Kijeve įsikūrusią ne pelno siekiančią organizaciją „Insight“, ji tapo viena žinomiausių Ukrainos žmogaus teisių gynėjų.  Ji sako, kad prieš karą jos iniciatyvos dažnai sulaukdavo pasipriešinimo, tačiau šiomis dienomis, priversti žmones suprasti jos misiją yra dar sudėtingiau.