pagalba

Birželio 10 d. - Alytus - seminaras ir komiksų knygelės „Birutės Bebaimės“ pristatymas

“Saugių santykių kūrimui svarbu atpažinti, kas yra netinkamas, smurtinis elgesys. Tada galime padėti sau ir kitiems. Pasitelkėme kūrybinę formą papasakoti Birutės istoriją, nes tikiu, kad taip lengviau paskatinti nuostatų keitimą, priimti naują informaciją ir ugdyti empatiją.“ – teigia M. Kairytė.

Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Kauno moterų linija organizuoja diskusijas apie lyčių stereotipus ir smurto artimoje aplinkoje prevenciją. Jie vyks dešimtyje Lietuvos savivaldybių. Apsilankius seminare jo dalyvių laukia dovana - „Birutės Bebaimės“ komiksų knygelė.

Savanoriai kviečiami tapti Lietuvoje prieglobstį gavusių užsieniečių mentoriais

Kaip, jūsų akimis, pasikeitė Lietuvoje ilgą laiką gyvenančių migrantų padėtis per 2021-uosius metus?

Iškart pastebėjome, kad 2021-ųjų situacija prie sienos su Baltarusija paaštrino ir neigiamas visuomenės nuostatas jau seniau čia gyvenančių užsieniečių atžvilgiu.  Mokyklose migrantų vaikai sulaukia daugiau patyčių, kai kuriems užsieniečiams teko pakeisti darbus dėl nepakančios darbinės atmosferos.

Vyrų gentis buriantis psichologas: daugybė vyrų gyvena nuolatinėje izoliacijos būsenoje

Jau metus Lietuvą sukausčiusi pandemija privertė dešimtis tūkstančių žmonių išgyventi labai gilią vienatvę, atskirties jausmą, pranešime žiniasklaidai sako Antanas Grižas, į vyrų emocinės būklės temas besigilinantis psichologas. Jis kviečia ir kitus vyrus, nepriklausomai nuo amžiaus ar seksualinės orientacijos burtis į savitarpio pagalbos gentis.

Kokią psichologinę pagalbą Lietuvoje gali gauti homoseksualus žmogus?

Tyrimai parodė, jog homoseksualūs žmonės patiria daugiau psichologinio streso, įtampos bei dažniau nei heteroseksualūs turi minčių apie savižudybę – tai ypač būdinga paaugliams, kurie ima suvokti, jog yra kitokie, nei dauguma jų bendraamžių. Kokios psichologinės pagalbos jie gali tikėtis Lietuvoje?