Gėjus padavė Kanadą į teismą dėl spermos donorystės apribojimų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gėjus padavė Kanadą į teismą dėl spermos donorystės apribojimų

Pir, 02/06/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Gėjus padavė vyriausybę į teismą, dėl apribojimų gėjams ir biseksualiems vyrams aukoti spermos bankams Kanadoje.

„Esate nepageidaujamas donoras dėl to, kad esi gėjus...“, – sakė Azizas M, siekiantis pakeisti galiojančias taisykles, skelbia CTV News.

Šiuo metu Kanada draudžia gėjams ir biseksualiems vyrams dovanoti spermą spermos bankui, nebent jie tris mėnesius neturėjo sekso arba dovanojimą atlieka pažįstamiems asmenims. Pagal šias taisykles, Kanadoje veikiantys spermos bankai šiuos būsimus donorus turi laikyti „netinkamais“, nepaisant to, kad donorams atliekama nuodugni patikra, atliekami spermos tyrimai ir jai taikomas šešių mėnesių karantino laikotarpis.

Ieškinį pateikęs vyras iš Toronto teigia, kad ši politika, verčia jį jaustis „antros klasės piliečiu“. „Kodėl nusprendžiau kreiptis į teismą dėl diskriminacijos“, – sakė Azizas.

Ši byla patraukė visuomenės dėmesį ir ją finansiškai remia Kanados teismo iššūkių programa – nepriklausoma organizacija, remianti asmenis, keliančius bylas, susijusias su nacionalinės reikšmės konstitucinėmis teisėmis.

Pareiškime teigiama, kad dabartinė politika „įtvirtina stereotipinius požiūrius ir išankstines nuostatas prieš gėjus ir biseksualius vyrus, įskaitant klaidingas prielaidas apie jų sveikatą, seksualinę praktiką“.

„Būčiau tikrai laimingas ir pagerbtas, jei tai paskatins reikalus pajudėti ir... privers žmones pripažinti lygybę tarp... visų, nepaisant jų lytinės tapatybės ar seksualinės orientacijos“, – teigė Azizas.