BBC tyrimas: Egipto policija gaudo LGBTQ+ žmones naudodamiesi pažinčių programėlėmis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

BBC tyrimas: Egipto policija gaudo LGBTQ+ žmones naudodamiesi pažinčių programėlėmis

Tre, 02/01/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Tos pačios lyties seksas Egipte nėra neteisėtas, tačiau įstatymas prieš „ištvirkimą“ pasitelkiamas patraukti baudžiamojon atsakomybėn sekso darbuotojus ir ne tik juos. Vietos policija, pasitelkusi pažinčių programėles, vilioja LGBTQ+ žmones ir tariamai pateikia jiems išgalvotus kaltinimus.

„Policijos suėmimo ataskaitose pateiktos stenogramos rodo, kaip pareigūnai pasitelkia tinklus, siekdami ieškoti LGBT asmenų, ieškančių pasimatymų internete, o kai kuriais atvejais tariamai sukuria įrodymus prieš LGBT žmones“, – praneša BBC.

Panašu, kad policija kartais pati sukuria faktus, kad neva programėlių naudotojai siūlo seksą už pinigus. Taip lengviau patraukti LGBTQ+ žmones baudžiamojon atsakomybėn.

Vyras, kuris įvardijamas kaip Laith, sulaukė telefono skambučio, neva iš draugo, prašant susitikti išgerti. Tačiau vietoj draugo, jis sulaukė būrio policininkų. Policija jį suėmė ir įkalino, o tada programėlėje WhosHere sukūrė netikrą profilį, kuriame nurodė, kad jis teikia sekso paslaugas už pinigus. Jis buvo nuteistas kalėti tris mėnesius. Kai jis pateikė apeliaciją, bausmė buvo sumažinta iki mėnesio.

Kol jis buvo sulaikytas, pareigūnas užgesino cigaretę į jo ranką. BBC reporteriui jis parodė randą. Jis sakė, kad buvo taip nusivylęs, jog svarstė apie savižudybę. Kai kurie kiti vyrai pasakojo istorijas apie suklastotus įrodymus ir priverstinius prisipažinimus.

Policija taip pat taikėsi į Egiptą atvykstančius užsienio svečius. Alicia Kearns, Jungtinės Karalystės parlamento narė, BBC sakė, kad reikėtų daugiau nuveikti, kad LGBTQ+ keliautojai būtų įspėti apie pavojų, su kuriuo jie gali susidurti Egipte ir kitose šalyse, „kur jų seksualumas gali būti ginklas prieš juos pačius“.

Egipto vyriausybės pareigūnai pripažino, kad jų tikslas buvo LGBTQ+ žmonės. „Mes įdarbinome policiją virtualiame pasaulyje, kad atskleistume daugybę grupinio sekso vakarėlių, homoseksualų susibūrimų“, – 2020 metais sakė Ahmed Taher, buvęs Vidaus reikalų ministro padėjėjas už nusikaltimus internetu ir prekybą žmonėmis, pažymi BBC.

2017 metais buvo sulaikyti vyrai, kurie koncerte iškėlė vaivorykštės vėliavą. Jie ne tik buvo įžeidinėjami, bet ir atlikti priverstiniai išangės tyrimai.