Žudyti gėjus siūliusiam mechanizatoriui – byla

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Žudyti gėjus siūliusiam mechanizatoriui – byla

Pen, 01/14/2022 - 16:02
Kategorija:
1 komentaras

Prieš trejus metus Vilniuje vykusių LGBTQ+ eitynių „Baltic Pride“ atgarsiai skamba iki šiol. Už raginimą susidoroti Lietuvos teismuose iki šiol tenka aiškintis komentarų autoriams. Alfa.lt rašo, kad naujausias pavyzdys – Panevėžio apylinkės teisme teistumo sulaukė Biržų krašte ūkyje mechanizatoriumi dirbantis Laimonas V.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad 2019 m. birželio 8 d. vyras feisbuke po įkeltu vaizdo įrašu „Lietuvoje vyksta „Baltic Pride“ festivalio eitynės už lygybę“ savo vardu parašė „zudyt jus“.

Laimonas V. kaltę pripažino ir nurodė, kad turi feisbuko paskyrą, po įvairiais straipsniais stengiasi kuo mažiau, tačiau tą 2019 m. birželio dieną pamatė minėtą vaizdo įrašą ir liko nepatenkintas, kad „jie viešinasi ir kelia tokias eitynes“. Komentarą iš savo kompiuterio parašęs vyras teigė, kad nėra nusistatęs prieš seksualines mažumas – tiesiog jam atrodo, kad nereikia šitaip viešintis.

Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų teisėjas Dainius Strautininkas Laimonui V. skyrė keturis mėnesius laisvės apribojimo. Per šį laikotarpį vyras turės tiesiog tęsti darbą arba, jo netekęs, aktyviai ieškotis naujo. Laimonui V. pasisekė ir išsaugoti kompiuterį, iš kurio parašė komentarą. Nors įprastai kompiuteriai ar telefonai konfiskuojami kaip įrankiai, su kuriais buvo padarytas nusikaltimas, šįkart teismo nuosprendyje apie kompiuterio konfiskaciją pasisakyta nebuvo.

Daugiau Alfa.lt

Comments