Ukraina sako NE LGBTQ+ žmonių diskriminacijai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ukraina sako NE LGBTQ+ žmonių diskriminacijai

Sek, 12/18/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Ketvirtadienį Ukrainos įstatymų leidėjai vienbalsiai patvirtino įstatymo projektą, kuris uždraus diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės.

Apie tokį Ukrainos sprendimą praneša „Washington Blade“. „Tai didelis žingsnis Ukrainai pradėti taikyti Europos vertybes teisės aktuose“, – „Washington Blade“ sakė Ukrainos LGBTQ+ ir interseksualių teisių grupės „Insight“ pirmininkė Olena Ševčenka. - „Tikimės, kad mūsų vyriausybė kuo greičiau pripažins LGBTQI žmones lygiais“.

Šiemet prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė remiantis civilines partnerystes idėją. Tokį pareiškimą jis padarė po raginimų užtikrinti santuokos lygybę visiems Ukrainos žmonėms.

Tiesa, šiuo metu šalies Konstitucija numato, kad santuoką gali sudaryti tik heteroseksualūs žmonės. Dėl Rusijos pradėto karo, Ukrainos Konstitucija šiuo metu negali būti keičiama.

Dar 2021 m., po susitikimo su Prezidentu Joe Bidenu, Ukrainos vadovas pažadėjo, kad jo šalis ir toliau kovos su diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės. Šią savaitę tai įtvirtinta įstatymu.