Lenkija vetuos tos pačios lyties tėvų pripažinimą visoje ES

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lenkija vetuos tos pačios lyties tėvų pripažinimą visoje ES

Tre, 12/14/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Lenkija blokuos Europos Sąjungos pasiūlymus užtikrinti, kad tos pačios lyties tėvų ir jų vaikų teisės būtų teisiškai pripažintos visose bloko valstybėse narėse. Tokia pozicija jau paskelbta oficialioje Lenkijos vyriausybės svetainėje.

Trečiadienį Europos Komisija paskelbė siūlymą teisiškai apsaugoti tos pačios lyties porų vaikus. Pasiūlymu siekiama pripažinti tokių porų tėvystę abiem asmenims ir taip užkirsti kelią situacijoms, kai šeimai persikėlus gyventi į kitą ES šalį, netenka tėvų teisių ir yra traktuojami kaip nesusiję asmenys. Šį pasiūlymą priimti reikės visų šalių pritarimo.

Zbigniew Ziobro, Lenkijos teisingumo ministras, pareiškė, kad vetuos šį pasiūlymą, nes jis kelia grėsmę šalies teisinei sistemai. „Veto taip pat buvo būtinas siekiant gerbti ES valstybių narių konstitucines santvarkas ir jų išskirtinę kompetenciją šeimos teisės srityje“, - rašoma pranešime šeimai.

Aiškėja, kad prieštaravimą Europos Komisijai Lenkija jau pareiškė spalio pradžioje vykusioje Teisingumo ir vidaus reikalų taryboje. „Tai Sąjungos iniciatyva, kuri pakerta tradicinį šeimos modelį ir pažeidžia tarptautines rezoliucijas, pvz., 1989 m. JT vaiko teisių konvenciją, kurią ratifikavo Lenkija ir visos ES valstybės narės“, - teigiama ministerijos parengtame tekste.

Išplatintame pranešime spaudai sąmoningai, kaip tai daro ir Gitanas Nausėda, maišomos šeimos ir santuokos sąvokos. Dar daugiau - meluojama, neva šiuo dokumentu šalys bus verčiamos pripažinti tos pačios lyties santuokas, kuruos sudarytos kitose ES šalyse.

„Rezoliucijoje teigiama, kad santuokos ar registruotos partnerystės, sudarytos vienoje ES valstybėje narėje, turėtų būti vienodai pripažįstamos visose kitose valstybėse narėse. Dėl to tos pačios lyties asmenų „santuoka“, sudaryta, pavyzdžiui, Nyderlanduose, turėtų būti teisiškai pripažinta ir Lenkijoje“, - rašoma tekste.

Iš tiesų Europos Komisijos pasiūlyme tokio pripažinimo nenumatyta ir dėl to šis dokumentas buvo sukritikuotas LGBTQ+ teises ginančių nevyriausybinių organizacijų.

Iš tiesų nauju tesiės aktu norima apsaugoti vaikus. Europos Komisijos viceprezidentė Věra Jourová teigė, kad dėl tokio pripažinimo stokos „kyla pavojus vaikams, nes jie nebūtų garantuoti galimybės naudotis savo teisėmis“. Komisija nori užtikrinti, kad „kai šeima persikelia iš vienos valstybės narės į kitą, ji liktų šeima“.

„Visi vaikai turėtų turėti tokias pačias teises, nepaisant to, kaip jie buvo pradėti ar gimė, ir nuo jų šeimos tipo“, – pridūrė Teisingumo komisaras Didier Reynders.

Komisijos pasiūlymas sulaukė pasipriešinimo iš Lenkijos konservatorių vyriausybės, kuri pastaraisiais metais ėmėsi įnirtingos kampanijos prieš vadinamąją „LGBT ideologiją“, kurią ji pristato kaip pavojingą Vakarų importą, kenkiantį grėsmę tradicinėms lenkų vertybėms ir valstybei.