Europos Komisija

Europos Komisija padavė Lenkiją į Teisingumo Teismą, bet atsitraukė dėl LBGTQ+

Europos Komisija kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl Lenkijos Konstitucinio Tribunolo padarytų ES teisės pažeidimų ir jo teismų praktikos. Tačiau pranešama, kad kitu klausimu - dėl laisvų nuo LGBTQ+ zonų - Europos Komisija sudėjo ginklus.

Skandalas. Orbano paskirtas komisaras apie Europarlamentarus: „Kiek dar liko idiotų?“

Vasario 14 d. už kaimynystę ir plėtrą atsakingas komisaras Olivér Várhelyi dalyvavo Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje. Klausimų Komisijai valandos metu apie Vakarų Balkanų šalis ir ES plėtrą po vieno iš atsakymų politikas vengrų kalba rėžė įžeidžiantį komentarą. Kai kurie parlamento nariai reikalauja atstatydinti komisarą.

Europos Komisija siūlo apsaugą LGBTQ+ šeimų vaikams

Šiandien Europos Komisija, po ilgų raginimų imtis veiksmų, paskelbė pasiūlymą, kuriuo norima apsaugoti LGBTQ+ porų auginamus vaikus. Ji siūlo įteisinti principą, kad jei žmogus yra pripažintas vienu iš vaiko tėvų vienoje valstybėje narėje, tokį pripažinimą turėtų taikyti ir kitos šalys.

Ieškinys prieš Vengriją keliauja į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą

GayLine.LT jau skelbė, kad Europos Komisija rengiasi kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl Vengrijos priimto įstatymo ribojančio informaciją apie LGBTQ+ asmenis. Penktadienio popietę tai buvo patvirtinta. Prie kaltinimų pridėtas ir klausimas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo.

Vengrijos žiniasklaida: Komisija paduos Vengriją į tesimą dėl LGBTQ+ teisių pažeidimų

Panašu, kad sprendimas turėtų būti priimtas artimiausiomis dienomis. Europos Komisija jau yra pradėjusi pažeidimo procedūrą prieš Vengriją. Kreipimasis į teismą būtų galutinis šio proceso etapas.

Komisija jau ne kartą pabrėžė, kad Vengrijos spendimas, kuriuo draudžiama arba ribojama prieiga prie informacijos apie lyties keitimą, homoseksualumą asmenims iki 18 metų, pažeidžia kelis ES teisės aktus ir pamina žmogaus teises, orumą, saviraiškos laisvę, teisę į privatumą ir nediskriminaciją.

Europos Komisija: pasirinkite meilę, o ne neapykantą

Šiandien minint tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją Europos institucijos pareiškė solidarumą su LGBTQ+ bendruomenei. “Mūsų būstinė šį vakarą šviečia vaivorykštės spalvomis, švęsdama lygybę, parodydama meilę ir paramą LGBTIQ bendruomenei”, - rašoma Europos Komisijos Facebook paskyroje.

Europos Komisija inicijuoja kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje taisykles

Europos Komisija pasiūlė ES masto kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje taisykles. Siūloma direktyva bus kriminalizuojamas seksualinis prievartavimas (remiantis sutikimo nebuvimu), moters lyties organų žalojimas ir smurtas kibernetinėje erdvėje, įskaitant dalijimąsi intymiais vaizdais be sutikimo, persekiojimą kibernetinėje erdvėje, priekabiavimą kibernetinėje erdvėje ir smurto ar neapykantos kurstymą kibernetinėje erdvėje.