Europos Komisija

Komisaras: neapykantos nusikaltimai ir neapykantą kurstanti kalba prieš LGBTQ+ turi būti sustabdyta

Europos Parlamento diskusijose Komisijos vardu pasisakęs Johannes Hahn sako, jog seksualinė orientacija yra trečia pagal dažnumą neapykantą kurstančių kalbų kategorijoje. Jis teigia, jog Europa deda pastangas užkirsti tam kelią – siūlo naujus teisės aktus, skiria lėšas, pasitelkia net teismus.

Ar Lenkijoje išnyks zonos be LGBT? Imamasi teisinių veiksmų jas naikinti

Lietuvoje šeimų sąjūdžiui toliau stengiantis destabilizuoti padėtį Lietuvoje sekant kai kurių Lenkijos savivaldybių pėdomis, čia kovoti su homofobiniais politikų sprendimais imasi naujai paskirtas ombudsmenas. Daugybė Lenkijos miestų ir miestelių priėmė nutarimus, paskelbusius tam tikras teritorijas „zonomis be LGBT“. Vienu metu tokios zonos apėmė trečdalį šalies teritorijos. Dėka aktyvistų kovos ir Europos Sąjungos žingsnių prieš šiuos sprendimus, šiandien tokių teritorijų gerokai sumažėjo.

Europos Komisijos prezidentė: kai mes giname dalį savo visuomenės, mes giname visos mūsų visuomenės laisvę

Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen šiandien pareiškė, kad nenurims, kol nesukurs Europos Sąjungos, kurioje visi piliečiai lygūs. Minint tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją ji nusiuntė žinutę visiems ES piliečiams.

Europos Komisija padavė Lenkiją į Teisingumo Teismą, bet atsitraukė dėl LBGTQ+

Europos Komisija kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl Lenkijos Konstitucinio Tribunolo padarytų ES teisės pažeidimų ir jo teismų praktikos. Tačiau pranešama, kad kitu klausimu - dėl laisvų nuo LGBTQ+ zonų - Europos Komisija sudėjo ginklus.

Skandalas. Orbano paskirtas komisaras apie Europarlamentarus: „Kiek dar liko idiotų?“

Vasario 14 d. už kaimynystę ir plėtrą atsakingas komisaras Olivér Várhelyi dalyvavo Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje. Klausimų Komisijai valandos metu apie Vakarų Balkanų šalis ir ES plėtrą po vieno iš atsakymų politikas vengrų kalba rėžė įžeidžiantį komentarą. Kai kurie parlamento nariai reikalauja atstatydinti komisarą.

Europos Komisija siūlo apsaugą LGBTQ+ šeimų vaikams

Šiandien Europos Komisija, po ilgų raginimų imtis veiksmų, paskelbė pasiūlymą, kuriuo norima apsaugoti LGBTQ+ porų auginamus vaikus. Ji siūlo įteisinti principą, kad jei žmogus yra pripažintas vienu iš vaiko tėvų vienoje valstybėje narėje, tokį pripažinimą turėtų taikyti ir kitos šalys.

Ieškinys prieš Vengriją keliauja į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą

GayLine.LT jau skelbė, kad Europos Komisija rengiasi kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl Vengrijos priimto įstatymo ribojančio informaciją apie LGBTQ+ asmenis. Penktadienio popietę tai buvo patvirtinta. Prie kaltinimų pridėtas ir klausimas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo.

Vengrijos žiniasklaida: Komisija paduos Vengriją į tesimą dėl LGBTQ+ teisių pažeidimų

Panašu, kad sprendimas turėtų būti priimtas artimiausiomis dienomis. Europos Komisija jau yra pradėjusi pažeidimo procedūrą prieš Vengriją. Kreipimasis į teismą būtų galutinis šio proceso etapas.

Komisija jau ne kartą pabrėžė, kad Vengrijos spendimas, kuriuo draudžiama arba ribojama prieiga prie informacijos apie lyties keitimą, homoseksualumą asmenims iki 18 metų, pažeidžia kelis ES teisės aktus ir pamina žmogaus teises, orumą, saviraiškos laisvę, teisę į privatumą ir nediskriminaciją.