Sakartvele įsteigta už LGBTQ+ ir moterų teises kovosianti žaliųjų partija

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Sakartvele įsteigta už LGBTQ+ ir moterų teises kovosianti žaliųjų partija

Ket, 12/08/2022 - 14:04
Kategorija:
0 komentarų

Sekmadienį naktiniame klube „Mtkvarze“ vykusio vakarėlio pradžioje buvo paskelbta puiki žinia - steigiama žaliųjų partija. Partijos prioritetinės temos - aplinkos apsauga, moterų ir queer žmonių teisės.

Vienas iš partijos lyderių ir įkūrėjų Tornike Kusiani pranešė, kad buvo surinkti 400 parašų partijai įsteigti. Partijos, kuri save įvardija kaip centro kairės politinę jėgą, įkūrėjai įžanginėse kalbose kritikavo dabartinės vyriausybės neveiksmingumą moterų, lygiateisiškumo ir aplinkosaugos klausimais.

„Mūsų tikslas – dirbti svarbiais klausimais dviem kryptimis. Žaliosios problemos – ekologija, klimatas, aplinkos apsauga – ir lygybės klausimai, įskaitant queer žmonių, moterų, žmonių su negalia, etninių ir religinių mažumų teises ir [mažiau privilegijuotų] socialinių sluoksnių žmonių teises“, - „OC Media“ sakė 27 metų Tamar Jakeli. Ji teigė, kad mintis įsteigti partiją gimė prieš kelis metus.

Pastaraisiais metais Gruzijoje moterų, LGBTQ+ žmonių teisių pažeidimai tapo dar labiau matomi. Pernai prieš LGBTQ+ eitynes dešiniosios homofobiškai nusiteikusios grupės užpuolė žmones, sumušė žurnalistus, nuniokojo LGBTQ+ organizacijų biurus. Pastaraisiais mėnesiais pagausėjo ir femicidų bei smurto prieš moteris atvejų.

Sakartvelo parlamento rinkimai turėtų įvykti 2024 m. Naujosios partijos lyderiai teigė juose dalyvausiantys ir siūlysiantys sisteminius pokyčius šalyje.

„Pastarieji keleri metai mums parodė, kad tradicinės pilietinio aktyvumo formos šalyje visiškai nebeveikia, nes žmogus gali visą mėnesį protestuoti pasistatęs palapinę prie parlamento ir vis tiek būti ignoruojamas valdžios“, – „OC Media“ sakė Tornike Kusiani, buvęs Jaunųjų žaliųjų judėjimo aktyvistas. - „Supratome, kad be kovos su sistema iš išorės, būtina su ja kovoti iš vidaus“.

Gruzijos žalieji nėra pirmoji žaliųjų partija, įsteigta Gruzijoje. Gruzijos žaliųjų judėjimas buvo įkurtas 1990 m. Tiesa, naujoji partija nėra susijusi su šiuo judėjimu. Naujosios partijos atstovai sako, kad partija siekia tapti Europos Žaliųjų Partijos dalimi.