Tyrimas: susituokusios tos pačios lyties poros geriau susidoroja su stresu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimas: susituokusios tos pačios lyties poros geriau susidoroja su stresu

Sek, 11/06/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Teksaso universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė keletą svarbių skirtumų kaip tos pačios lyties ir priešingos lyties poros susidoroja su stresu, rašo Advocate.

Nors stresas yra įprastas visų porų gyvenime, mokslininkai išsiaiškino, kad tos pačios lyties sutuoktinių poros geba geriau dirbdami kartu susidoroti su stresu. Pastebėta, kad tokios poros yra labiau linkusios bendradarbiauti nei priešingos lyties poros.

„Mūsų išvados taip pat atskleidžia poros veikimo kartu svarbą užtikrinant santuokos kokybę skirtinguose santykių kontekstuose“, - sako tyrimo autorė Yiwen Wang. Ji pabrėžė, kad darbas kartu poroje yra veiksmingas būdas užtikrinti santykių gerovę ir tvarumą.

Mokslininkė teigia, kad tos pačios lyties vyrų ir moterų poros geriau bendradarbiauja, nes remdamiesi panašiomis patirtimis, daug vieningiau reaguoja į stresą.

„Tos pačios lyties poros susiduria su unikaliais stresiniais veiksniais, susijusiais su diskriminacija ir stigmatizavimu“, – sako tyrimo bendraautorė Debra Umberson. - „Jiems gali būti ypač svarbu susidoroti su stresu poroje, nes jie negauna tiek daug paramos iš šeimos narių, draugų ar institucijų, kiek gauna skirtingos lyties poros“.

Apklausoje dalyvavo 419 porų.