Stephen Port žmogžudystės: aukų šeimos gaus išmokas iš policijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Stephen Port žmogžudystės: aukų šeimos gaus išmokas iš policijos

Tre, 09/21/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Serijinio žudiko ir prievartautojo Stephen Port nužudytų keturių vaikinų šeimos gali tikėtis išmokų iš Jungtinės Karalystės policijos, praneša BBC. Atstovai pranešė, kad kai kurioms šeimoms jau sumokėtos kompensacijos dėl policijos neveiksnumo leidusio žudikui tęsti savo juodus darbus.

GayLine.LT redakcija jau rašė, kad Stephen Port 2014–2015 m. rytų Londone nužudė Anthony Walgate, Gabriel Kovari, Daniel Whitworth ir Jack Taylor. Policija nesiėmė veiksmų po pirmųjų žmogžudysčių ir pradėjo detaliau tirti įvykius radus ketvirtąją auką bei vieno žuvusio vaikino artimiesiems pasamdžius privačius detektyvus ir pateikus surinktus faktus.

Policijos darbą vertinusi prisiekusiųjų komisija nustatė yra „daug labai rimtų ir esminių policijos klaidų“. Šeimoms atstovaujantis advokatas bylos metu teigė manantis, kad policijos veiksmus „lėmė homofobija“, o pareigūnų rankos, dėl jų neveiksnumo, buvo suteptos krauju.

2016 metais 47 metų S. Port buvo pripažintas kaltu dėl žmogžudysčių ir daugybės seksualinės prievartos atvejų prieš kitus vyrus. Jis turėtų kalėti iki gyvos galvos.

Policija paskelbė, kad išsprendė civilinius ieškinius su kai kurių aukų artimaisiais. Jos ststovas teigė: „Mes anksčiau atsiprašėme šeimų už policijos nesėkmes šiuo klausimu ir suprantame jų poveikį bei sukeltą kančią. Dabar dar kartą atsiprašome. Mūsų mintys ir užuojauta kaip visada yra su šeimomis“.

Šeimų atstovai buvo nustebinti policijos pranešimu ir pareiškė, kad nei viena iš šeimų nėra davusi sutikimo skelbti apie šalių susitarimus ieškiniuose.