+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Kas buvo „Grindr“ serijinio žudiko Stephen Port aukos? (N18)

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Kas buvo „Grindr“ serijinio žudiko Stephen Port aukos? (N18)

Pir, 01/10/2022 - 20:08
Kategorija:
0 komentarų

Nauja BBC drama „Keturi gyvenimai“ pasakoja tikrais faktais paremtą istoriją apie nesėkmingą serijinio žudiko Stephen Port nusikaltimų turimą ir keturių jaunų gėjų atimtas gyvybes.

Pirmas trijų dalių dramos epizodas buvo parodytas pirmadienį (sausio 3 d.). Dramos centre – drąsios S. Port aukų šeimos ir draugai, kurie nenumaldomai kovojo už teisingumą.

Kas buvo Stepheno Porto aukos?

Pirmoji Stephen Port auka buvo 23 metų Anthony Walgate iš Hull, studijavęs Londone. A. Walgate svajojo tapti garsiu vyriškų drabužių dizaineriu ir kartais teikdavo sekso paslaugas, kad užsidirbtų pinigų. 2014 m. birželį jis gavo žinutę iš S. Port, kuris pažinčių svetainėje pasinaudojo slapyvardžiu. Stephen pasiūlė jam 800 svarų sterlingų už naktį. Deja, A. Walgate namo taip ir negrįžo.

2014 m. birželio 19 d. 4.18 val. greitosios pagalbos tarnyba gavo anoniminį skambutį, kad Cooke gatvėje Barkinge, rytų Londone, pargriuvo „jaunas berniukas“. Atvykę policija ir greitosios medicinos pagalbos medikai prie Porto namo aptiko atsirėmusį į sieną negyvą A. Walgate.

Vėliau paaiškėjo, kad Stephen Port pats ir skambino pagalbos tarnybai, o savo, kaip liudininko pareiškime policijai teigė, kad grįžo namo ir rado A. Walgate prie savo namo. Tačiau policija išsiaiškino, kad S. Port melavo ir buvo išsikvietęs A. Walgate suteikti apslaugų.

Stephen Port buvo apkaltintas melu pareigūnams, tačiau A. Walgate mirtis dėl narkotiko GHB perdozavimo, kuris dažnai naudojamas siekiant apsvaiginti auką prieš išprievartavimą, nebuvo traktuojama kaip įtartina.
Stephen Port buvo paleistas už užstatą. Per tą laiką jis nužudys dar dvi aukas.

Gabriel Kovari aptiko šunis išėjęs pavedžioti vyras

Gabriel Kovari iš Slovakijos persikėlė į Londoną, kai jam buvo 22 metai. Jis tikėjosi susirasti vertėjo darbą NHS arba Metropoliteno policijoje ir apsistojo laisvajame John Pape kambaryje. Pora greitai tapo gerais draugais.
J. Pape anksčiau „PinkNews“ sakė: „Jis buvo tikrai padorus, protingas, dėmesingas, kūrybingas, talentingas jaunas vaikinas ir, manau, būtų gyvenęs tikrai įdomų gyvenimą“.

Praėjus vos šešioms draugystės savaitėms ir maždaug dviem mėnesiams po Anthony Walgate mirties, šunis vedžiotojęs vyras rado G. Kovari kūną Antiochijos Šv. Margaretės bažnyčios prieigose, Barkinge, šalia J. Port buto.

Nepaisant to, kad jaunuolio mirties priežastis buvo tokia pat kaip netoliese mirusio A. Walgate, G. Kovari mirtis nebuvo traktuojama kaip įtartina.

Stephen Port suklastojo „savižudybės raštelį“

Trečioji ir jauniausia Stephen Port auka buvo 21 metų Daniel Whitworth. Jis dirbo virtuvės šefu Canary Wharf mieste ir gyveno su savo ilgamečiu draugu Ricky Waumsley.

Daniel Whitworth buvo rastas negyvas praėjus mažiau nei mėnesiui po Gabriel Kovari mirties, šalia tos pačios bažnyčios ir to paties žmogaus, kuris vedžiojo šunis.

Jo kūnas buvo rastas su „savižudybės laišku“, kuriame jis prisiėmė atsakomybę už G. Kovari mirtį. Raštelyje buvo teigiama, kad du jaunuoliai „pasilinksmino savo draugo namuose“, o D. Whitworth buvo „išneštas ir dar kartą sušvirkšta [GHB]“.

Laiške buvo ir keistas sakinys: „Prašau nekaltinti vaikino, su kuriuo buvau praėjusią naktį, mes tik pasimylėjome, o paskui išėjau, jis nieko nežino, ką aš padariau“.

Tuo metu rašysenos ekspertas laiško neanalizavo, nebuvo tirti aukų drabužiai, narkotikų buteliukų, nepaimti DNR mėginiai ar pirštų atspaudai.

Ricky Waumsley buvo neleista susipažinti su tyrimo medžiaga, jam net nebuvo leista pamatyti savo velionio partnerio „savižudybės laiško“.

Jack Taylor šeima, susidūrusi su policijos nekompetencija, ėmėsi tyrimo

Jack Taylor buvo paskutinė Stephen Port auka. Jis rastas prie tos pačios bažnyčios, kaip Gabriel Kovari ir Daniel Whitworth. Jam buvo 25 metai, jis nebuvo atskleidęs savo seksualinės orientacijos artimiesiems ir gyveno su savo tėvais Dagenhame.

Jo šeima buvo suglumusi, kai policija pasakė, kad J. Taylor mirė nuo narkotikų perdozavimo, nes jis svajojo tapti policijos pareigūnu ir buvo aršiai nusiteikęs prieš narkotikus. Mirties metu jis buvo šakinio krautuvo vairuotojas ir buvo reguliariai tikrinamas dėl narkotikų.

J. Taylor seserys po jo mirties atliko savo tyrimą ir sugebėjo susieti visas keturias S. Port aukas. Jie perdavė informaciją policijai, tačiau ši nereagavo.

Policija ėmėsi veiksmų tik po to, kai kai buvo aptiktas vaizdo stebėjimo kameros įrašas, kuriame J. Taylor buvo su S. Port. „Grindr“ žudikas buvo suimtas.

Žiniasklaidai plačiai nušvietus tesimo procesą, kreipėsi ir kiti nukentėjusieji. Septyni kaltinimai išžaginimu ir keturi seksualiniu prievartavimu buvo pridėti prie keturių kaltinimų žmogžudyste. Kaltinamasis visus kaltinimus neigė.

Portas šiuo metu atlieka bausmę iki gyvos galvos už savo nusikaltimus.

Daugiau PinkNews.