Pasaulio Sveikatos Organizacijos vadovas: Gėjai ir biseksualūs vyrai turėtų sumažinti sekso partnerių skaičių

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pasaulio Sveikatos Organizacijos vadovas: Gėjai ir biseksualūs vyrai turėtų sumažinti sekso partnerių skaičių

Sek, 07/31/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Infekcinių ligų ekspertai pataria sumažinti seksualinį kontaktų skaičių su skirtingais partneriais, kol beždžionių raupų protrūkis bus suvaldytas, rašo Metroweekly. Apie tai prakalbo ir Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) vadovas.

Tedros Adhanom Ghebreyesus  patarė gėjams, biseksualams ir kitiems vyrams, turintiems lytinių santykių su vyrais, mažinti turimų seksualinių partnerių skaičių, siekiant pažaboti beždžionių raupų plitimą.

Jungtinių Tautų Agentūra praėjusį savaitgalį pavadino dabartinį protrūkį „pasauline sveikatos krize“. Taip norima pabrėžti, kad norint sustabdyti viruso plitimą, reikalingas pasaulinis atsakas.

„Tai protrūkis, kurį galima sustabdyti, jei šalys, bendruomenės ir asmenys informuos apie užsikrėtimus, rimtai atsižvelgs į riziką ir imsis priemonių, reikalingų sustabdyti plitimą ir apsaugoti pažeidžiamas grupes“, – sakė PSO generalinis direktorius. - „Vyrams, kurie turi lytinių santykių su vyrais, šiuo metu tai apima seksualinių partnerių skaičiaus mažinimą, sekso su naujais partneriais persvarstymą ir kontaktinių duomenų keitimąsi su naujais partneriais, kad prireikus būtų galima imtis tolesnių veiksmų“.

Ekspertai dar kartą pabrėžė, kad virusu gali užsikrėsti visi žmonės, o tai, kad šiuo metu jis daugiausia plito gėjų ir biseksualių vyrų tarpe neturi tapti stigma ar priežastimi niekinti LGBTQ+ bendruomenę.

Keletso Makofane, Harvardo sveikatos ir žmogaus teisių centro socialinio tinklo epidemiologas sako, kad šiuo metu vertėtų neužsiimti grupiniu seksu.