Teimas: vaivorykštės perėjos klausimai ne teismo kompetencija

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teimas: vaivorykštės perėjos klausimai ne teismo kompetencija

Ket, 07/14/2022 - 16:19
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Vilniaus apygardos administracinis teismas nutraukė bylą dėl vaivorykštinės perėjos Vilniuje. Vilniaus savivaldybę į teismą buvo padavusi policija, nes savivaldybės administracija nesutiko pašalinti vaivorykštės perėjos Pylimo gatvėje.

„Pėsčiųjų perėjos nudažymas vaivorykštės spalva nėra priskiriamas prie techninių eismo reguliavimo priemonių, todėl toks kelio ženklinimas neturėjo būti derinamas su policija. Vadinasi, dėl sprendimo, kuriame iš esmės yra tik nurodyta bendro pobūdžio informacija ir įtvirtintas atsakovės ir pareiškėjo nuomonių skirtumas, ginčas administraciniame teisme negali būti sprendžiamas. Teisinių pasekmių nebuvimas byloja, jog ginčo iš esmės nėra“, – teigiama teismo nutartyje.

Teisėjai - Saulius Jakaitis, Violeta Petkevičienė ir Jolita Rasiukevičienė nutartyje teigia, kad nėra įrodymų, kad vaivorykštės vėliavos perėja kelia grėsmę eismo saugumui.

Būtent dėl eismo saugumo Vilniaus apskrities policija buvo pateikusi skundą teismui. Dar pernai policija nurodė Vilniaus miesto savivaldybei vaivorykštės perėją pašalinti. Ši nesutiko, todėl policija griebėsi teisinių priemonių.

Policijos žingsnį, kaip absurdišką, ne kartą kritikavo ir visuomenininkai. Daugelyje šalių perėjos, o kartais net gatvės yra dažomos vaivorykštės vėliavos spalvomis, taip norint išreikšti solidarumą su LGBTQ+ bendruomene.