Islandijai vaivorykštės perėjų nepakanka – dažo gatves (foto, video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Islandijai vaivorykštės perėjų nepakanka – dažo gatves (foto, video)

Št, 07/09/2022 - 14:00
Kategorija:
0 komentarų

Visi žinome, kad pirmoji pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę yra Islandija. Tačiau retas kuris pasidomėjo, koks didelis LGBTQ+ bendruomenės palaikymas čia yra. Šalies sostinė Reikjavikas didžiuojasi turėdama vaivorykštės gatvę.

Dar 2015 m. Reikjaviko miestas nusprendė vieną iš savo gatvių nudažyti vaivorykšte ir taip paminėti LGBTQ+ eitynes, kurios pirmosios surengtos 1999 m. Nuo tada renginys išaugo ir kasmet pritraukia iki 100 000 žmonių.

Vaivorykšte pasipuošė viena judriausių, turistinių Reikjaviko gatvių, kurios abiejose pusėse yra suvenyrų parduotuvės ir  kavinės. Gatvė veda iki Hallgrimskirkja bažnyčios. Gatvė pasirinkta neatsitiktinai – norint parodyti, kad miestas yra atviras įvairovei.

Kasmet daugybė žmonių prisijungia prie gatvės dažymo – tai didžiulė šventė visai miesto bendruomenei.

Dar 2006 metais Islandija suteikė teisę ir tos pačios lyties poroms naudotis dirbtinio apvaisinimo paslaugomis ir įsivaikinti. 2010 metais buvo įtiesintos ir tos pačios lyties porų santuokos. Islandija tapo pirmąja šalimi moderniame pasaulyje, kurioje premjere tapo savo LGBTQ+ bendruomenei priklausanti ir seksualinės orientacijos neslepianti moteris. Tai įvyko 2009 metais.