Rusija siūlo „gėjų propagandos“ draudimą taikyti ir suaugusiems

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusija siūlo „gėjų propagandos“ draudimą taikyti ir suaugusiems

Tre, 07/13/2022 - 12:21
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos „gėjų propagandos“ draudimo įstatymas gali būti pakoreguotas ir taikomas visiems šalies gyventojams, rašo GayTimes. Tai pasiūlė aukšto rango įstatymų leidėjas.

2013 m. Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuris neva draudžia „reklamuoti“ „netradicinius“ seksualinius santykius nepilnamečiams. O iš tiesų šis įstatymas buvo nukreiptas prieš LGBTQ+ bendruomenę, kuri yra viena iš V. Putino taikinių.

Įstatymu buvo naudojamasi kaip pateisinimas siekiant sustabdyti „Pride“ eitynes, neleisti nepilnamečiams žiūrėti, skaityti jokio su LGBTQ+ temomis susijusio turinio, bei sulaikyti ir įkalinti LGBTQ+ aktyvistus.

Valstybės Dūmos informacijos komiteto vadovas Alexander Khinshtei pasiūlė pakoreguoti šį įstatymą.

„Siūlome išplėsti tokios propagandos draudimą, neatsižvelgiant į auditorijos amžių, – rašė jis „Telegram“.

Praėjusią savaitę parlamento pirmininkas Viačeslav Volodin pareiškė, kad „netradicinės vertybės“ gali būti uždraustos visoje Rusijoje.

„Reikalavimai įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas Rusijoje yra praeitis“, – pareiškė jis. - „Bandymai primesti mūsų visuomenei svetimas vertybes žlugo“.

Nepaisant to, kad homoseksualumas Rusijoje yra legalus nuo 1993 m., LGBTQ+ žmonės susiduria su nuolatiniu persekiojimu. Rusijos politikai ir stačiatikių bažnyčios atstovai karo Ukrainoje būtinybę taip pat teisino kova prieš LGBTQ+ bendruomenę, neseniai apkaltino Ukrainos karius prievartaujant saviškius.