• Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš Fit Gorillas Facebook paskyros
  • Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš @MaximVos Twitter paskyros
  • Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš @lucasx0303 Twitter paskyros
  • Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš @lucasfh1976 Twitter paskyros
  • Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš @MasEscorial Twitter paskyros
  • Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš @DaniGagoPhoto Twitter paskyros
  • Madrid Pride 2022 // Nuotr. iš IES Abroad Madrid Facebook paskyros

Šimtai tūkstančių žygiavo LGBTQ+ eitynėse Madride (foto, video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Šimtai tūkstančių žygiavo LGBTQ+ eitynėse Madride (foto, video)

Tre, 07/13/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Šimtai tūkstančių žmonių šeštadienį mojavo vaivorykštės vėliavomis ir šoko pagal techno muziką Madrido „Pride“ eitynėse. „Matomumas, pasididžiavimas ir atsparumas“ - tokį šūkį šiemet renginiui parinko organizatoriai. Eitynėse dalyvavo daugiau nei 600 000 žmonių.

Diena buvo iš tiesų karšta. Ir ne tik dėl brazilų ir techno muzikos ritmo šokių.  Kai kurie dalyviai nešėsi vandens pistoletus ir vėsino vienas kitą, rašo sbs.com.au.

Prie eitynių prisijungė keli Ispanijos kairiosios koalicinės vyriausybės ministrai. Vienas jų - Vidaus reikalų ministrą Fernando Grande-Marlaska.

„Labai to pasiilgau, atmosfera puiki“, – sakė 38 metų mokytojas Viktor Romero Fernandez.

Valstybės tarnautojas Miguel Angela Alfonso džiaugėsi matydamas sausakimšas gatves, bet kartu išreiškė nuomonę, kad renginys galėjo būti labiau politiškas - skiriant dėmesį reikalavimams užtikrinti geresnes LGBTQ+ bendruomenės teises.

„Esame čia tam, kad reikalautume savo teisių“, – Euronews sakė Raul, Guillermo ir Alejandro. - „Mes puikiai leidžiame laiką, bet taip pat esame čia, kad kovotume: neturime pamiršti tikrosios priežasties, kodėl esame čia. Tai ne vakarėlis. Esame čia – reikalauti teisių, kurių taip ilgai neturėjome“.

Homoseksualumas Ispanijoje buvo dekriminalizuotas 1978 m., praėjus trejiems metams po diktatoriaus Francisco Franco mirties. Šalis įteisino ir tos pačios lyties porų santuokas ir įvaikinimą. Tačiau nacionalinė LGBTIQ+ federacijapareiškė, kad svarbu suteikti bendruomenei „matomumo“ ir prieš eitynes ​​paskelbtame pareiškime pasmerkė vis dažniau pasitelkiamą „neapykantą kurstančią kalbą“ LGBTQ+ atžvilgiu.

Federacija taip pat išreiškė paramą įstatymo projektui, kuris šią vasarą bus svarstomas parlamente. Jis leistų asmeniui nuo 16 metų asmens prašymu pakeisti vardą ir lytį asmens dokumentuose. Jei įstatymas būtų priimtas, Ispanija taptų viena iš nedaugelio šalių, leidžiančių apsispręsti dėl lyties.