Istorinis teismo sprendimas: gėjų sekso kriminalizavimas prieštarauja Konstitucijai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Istorinis teismo sprendimas: gėjų sekso kriminalizavimas prieštarauja Konstitucijai

Ket, 07/07/2022 - 15:23
Kategorija:
0 komentarų

Antigvoje ir Barbudoje įstatymai, kuriais baudžiama už suaugusių ir abipusiu sutarimų atliekamų tos pačios lyties asmenų santykius, buvo paskelbti prieštaraujantys Konstitucijai, praneša BBC. Antradienį taip nusprendė Aukščiausiasis Teismas.

Teismas konstatavo, kad įstatymai prieštarauja Konstitucijoje garantuojamoms teisėms į laisvę, saviraiškos laisvę ir asmens privatumo apsaugą. LGBTQ+ teisių gynėjai šį sprendimą įvardija regione, kur klesti homofobija.

Homoseksualių sekso santykių kriminalizavimo šaknys slypi Didžiosios Britanijos kolonijinės eros teisės aktuose, kurie draudė „nepadorumą“.

„Labai tikimės, kad sprendimas Antigvoje paskatins kitas Karibų jūros regiono teisines sistemas peržiūrėti savo įstatymus ir politiką bei jų poveikį pažeidžiamoms gyventojų grupėms“, – BBC sakė „Moterys prieš išžaginimą“ prezidentė Alexandrina Wong.

Žmogaus teisių gynimo organizacijos pastebi, kad septyniose Karibų jūros šalyse vis dar galioja kolonijinius laikus menantys įstatymai.

Antigvoje ir Barbudoje už tos pačios lyties asmenų veiksmus gali būti skirta 15 metų kalėjimo bausmė, o Barbadose numatytas ir įkalinimas iki gyvos galvos.

Tikimasi, kad šis sprendimas atvers kelius peržiūrėti ir kitus įstatymus, pavyzdžiui dėl įžaginimo. Šiuo metu jei įžaginimą atlieka sutuoktinis - jam jokia bausmė nėra numatyta.

 Antigvoje gyvenantis advokatas Andrew O'Kola, kuris atliko svarbų vaidmenį šioje byloje, sakė, kad pergalė teisme suteikia vilties nutraukti diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos.

„Neteisėta bausti žmogų už tai, ką jis myli“, – sakė jis. - „Meilė abipusiu sutarimu niekada neturėtų būti nusikaltimas“.