20-metis prisipažįsta kaltu dėl homofobinio išpuolio prieš Naujosios Zelandijos „Didžiąją gėjų rožinę“ bažnyčią

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

20-metis prisipažįsta kaltu dėl homofobinio išpuolio prieš Naujosios Zelandijos „Didžiąją gėjų rožinę“ bažnyčią

Ant, 07/05/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

20-metis vyras prisipažino kaltas dėl antisemitinio ir homofobinio išpuolio prieš garsiąją Naujosios Zelandijos queer „Rožinę“ bažnyčią, praneša Starobserver.

Buvusią Šv. Andriejaus anglikonų bažnyčią, pastatytą 1939 m., nusipirko poetas ir menininkas Sam Duckor-Jones. 2021 m. menininkas persikėlė į nenaudojamą bažnyčios pastatą, esantį Blaketown mieste, Greimute, nudažė jį rožine spalva ir pavertė scenos meno vieta. Menininkas apibūdindamas šios vietos viziją sako, kad tai „Didžioji gėjų rožinę bažnyčią“ (bažnyčios fotografijos apačioje).

2022 m. birželio 2 d. rytą bažnyčia buvo apipaišyta homofobiniais ir antisemitiniais grafičiais, o vaivorykštės vėliava sudeginta.

„Džiaugiuosi, kad projektas toks mylimas. Ypač žmonių čia, Greimute. Taigi buvo didžiulis nusivylimas, kai pastebėjau, kad ji buvo nuniokota ankstų praėjusio penktadienio rytą, kai aš miegojau viduje“, – rašė S. Duckor-Jones, užaugęs žydų šeimoje.

Policija apkaltino 20-metį ir 21-erių metų vaikiną už bažnyčios nuniokojimą. Dar dviem kaltinamiesiems kaltinimai dar nepareikšti.

Trečiadienį dvidešimtmetis Dillan Jay Pattinson prisipažino kaltas dėl tyčinės žalos padarymo. Pasak policijos, kuri mano, kad tai yra „neapykantos nusikaltimas“, Dillan buvo tik vienas iš keturių žmonių, kurie sumanė apgadinti pastatą.