Kilo reali grėsmė, kad santuokos lygybė JAV gali būti atšaukta

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kilo reali grėsmė, kad santuokos lygybė JAV gali būti atšaukta

Št, 06/25/2022 - 09:30
Kategorija:
0 komentarų

Aukščiausiojo teismo teisėjas Clarence Thomas pareiškė, kad reikia peržiūrėti ir panaikinti sprendimus, kuriais buvo panaikinti valstybės apribojimai kontracepcijai, privačiam seksui ir tos pačios lyties asmenų santuokoms, sakydamas, kad jie yra „akivaizdžiai klaidingi“, skelbia Advocate.

Aiškėja, kad abortų draudimo panaikinimas yra tik pradžia. Aukščiausiojo teismo teisėjas Clarence Thomas savo pareiškimais savotiškai paskatino bylas, kurios galėtų apsiekti Aukščiausiąjį Teismą ir sukurtų galimybė atšaukti JAV žmogaus teisių pagrindus kūrusius sprendimus.

„Jei dauguma būtų leidę santuokos apibrėžimą palikti politiniam procesui – kaip reikalauja Konstitucija – žmonės būtų galėję svarstyti religinės laisvės pasekmes, atsirandančias dėl nukrypimo nuo tradicinio apibrėžimo. Vietoj to, daugumos sprendimas sutrumpino šį procesą ir potencialiai galėjo turėti pražūtingų padarinių religijos laisvei“, - komentuodamas apie santuokos lygybę sakė teisėjas.

Samuel Alito, teisėjas, kuris rengė nuomonę dėl abortų, jau yra pareiškęs, kad keli Teismo teisėjai mano, jog sprendimas dėl santuokos lygybės yra neteisėtas.

„Keli teismo nariai pažymėjo, kad Teismo sprendimas kels grėsmę daugelio amerikiečių, kurie mano, kad santuoka yra šventa institucija tarp vieno vyro ir vienos moters, religinei laisvei. Jei valstijoms būtų leista išspręsti šį klausimą teisės aktais, jos būtų galėjusios sukurti sprendimus ir tiems, kurie laikosi šių religinių įsitikinimų. <...> Tačiau Teismas užbėgo už akių šiam demokratiniam procesui. Dar blogiau, nors jame trumpai pripažinta, kad tie, kurie nuoširdžiai prieštarauja tos pačios lyties asmenų santuokoms religiniais įsitikinimais, dažnai yra „padorūs ir garbingi“,... Teismas toliau teigė, kad tie įsitikinimai palaiko fanatišką pasaulėžiūrą“, - teigia A. Alito.

Jei dėl santuokų lygybės spręstų valstijos, nemažoje dalyje jų, vienalytės santuokos būtų uždraustos ar griežtai apribotos.

Deja, po vakar dienos Teismo sprendimo – atverta pandoros skrynia. Analitikai sako, kad Aukščiausiasis Teismas nebeveikia daugumos amerikiečių labui, įsitraukė į politinius žaidimus.