Rumunija žengia Rusijos keliu. Nevyriausybiniai ragina kuo greičiau stabdyti įstatymo projektą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rumunija žengia Rusijos keliu. Nevyriausybiniai ragina kuo greičiau stabdyti įstatymo projektą

Pir, 05/02/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Žmogaus teisių gynimo grupės smerkia Rumunijos „LGBT+ propagandos“ įstatymo projektą ir ragina įstatymų leidėjų jį sustabdyti, skelbia PinkNews. Įstatymo projektas, priimtas Senate ir dėl kurio likimo turi nuspręsti Rumunijos žemieji rūmai, draudžia mokyklose naudoti medžiagą, kuri „skatina“ tapti LGBTQ+.

Įstatymo projektą kaip priemonę, skirtą užkirsti kelią „prievartai prieš vaikus“, inicijavo valdančioji koalicijos Etninė vengrų partija (UDMR) ir Nacionalistinis rumunų vienijimo aljansas (AUR). Abi partijos pasisako už „tradicines šeimos vertybes“. Įstatymo projektas yra neįtikėtinai panašus į Rusijoje ir Vengrijoje jau galiojančius teisės aktus.

Rumunijos LGBTQ+ teisių grupė ACCEPT Reuters sakė: „Akivaizdžiai homofobinių ir transfobinių įstatymų priėmimas, cenzūruojant informaciją apie seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę, yra gėda Rumunijai. Žemieji rūmai turi sustabdyti šį diskriminacijos kurstymą“.

Kitos LGBTQ+ teisių grupės „MozaiQ“ atstovas pridūrė, kad priimti įstatymą, beveik identišką jau galiojančiam Rusijoje, yra ypač pavojinga, ypač Putino organizuotos invazijos į Ukrainą kontekste.

Organizacijos atstovai teigia: „Raginame žemuosius rūmus parodyti atsakomybę ir padorumą bei atmesti bet kokius teisinius pasiūlymus, kuriais siekiama demonizuoti ir marginalizuoti LGBT bendruomenę.

Rusijos invazijos į Ukrainą kontekste, manome, kad tokio įstatymo projekto priėmimas Rumunijoje... paskatintų Rusijos propagandą ir Maskvos dezinformacijos kampanijas“.

Anti-LGBT+ nuotaikos Rumunijoje, kuri dekriminalizavo homoseksualumą tik 2001 m., yra plačiai paplitusios. 2017–2020 metais atlikto Pasaulio vertybių tyrimo duomenimis, trys ketvirtadaliai gyventojų mano, kad homoseksualumas yra „nepateisinamas“.