Rumunija

Lietuviškam „Rašytojui“ – išskirtinis Transilvanijos kino festivalio dėmesys

Režisierius Romas Zabarauskas praėjusią savaitę Transilvanijos kino festivalyje pristatė romantinę dramą „Rašytojas“, šiuo metu rodomą Lietuvos kinuose. 2002 m. Rumunijoje įkurtas festivalis svarbiausių metų filmų programoje „Supernova“ pristatomam filmui skyrė išskirtinį dėmesį. Lietuvos ir JAV kūrėjų filmas įtrauktas ir į festivalio virtualią kino platformą „TIFF Unlimited“, veikiančią visus metus.

ES apklausa atskleidė tragišką LGBTQ+ padėtį Lietuvos švietimo įstaigose

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros apklausa rodo, kad Lietuvos švietimo įstaigose LGBTQ+ žmonių diskriminacija paplitusi labiausiai iš visų sąjungos šalių. Daugiau nei pusę jaunuolių slepia savo priklausymą LGBTQ+ bendruomenei.

LGBTQ+ eitynes prilygino marui. Procesija švęstu vandeniu ir kryžiais „valė“ gatves (foto)

Po Rumunijos sostinėje vykusių LGBTQ+ ir šią bendruomenę palaikančių žmonių eitynių į gatves išėjo tikinčiųjų procesija, kuri nusprendė „išvalyti“ miesto gatves. Procesija ėjo būtent tuo maršrutu, kur prieš tai judėjo eitynių dalyviai.

Europos Žmogaus Teisių Tesimas sako, kad Rumunija turi pripažinti tos pačios lyties asmenų civilines sąjungas

Europos žmogaus teisių teismas Strasbūre paskelbė, kad Rumunija turi pareigą tinkamai pripažinti ir apsaugoti tos pačios lyties asmenų santykius. Patvirtinta, kad ši šalis pažeidė 21-os tos pačios lyties poros teisę į šeimos gyvenimą.

Rumunijoje LGBTQ+ eitynės tapo tikru protestu (foto, video)

Tūkstančiai rumunų šeštadienį prisijungė prie LGBTQ+ eitynių Bukarešte. Susirinkusieji atėjo protestuoti prie planuojamus teisės aktus, kurie gali užkirsti kelią ateityje rengti tokias eitynes. Parlamento žemieji rūmai netrukus pradės svarstyti Senato jau patvirtintą įstatymo projektą, kuriuo uždraudžiama vadinamoji „gėjų propaganda mokyklose“, praneša Reuters.

Rumunija seka Rusijos ir Vengrijos pėdomis. Svarsto priimti gėjų „propagandos įstatymą“

Rumunija svarsto ar priimti įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta nepilnamečiams būti veikiamiems taip vadinamos „gėjų propagandos“ mokyklose ir viešajame gyvenime, praneša Radio Free Europe / Radio Liberty. Liko tik vienas balsavimas.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge. Šį įvertinimą šalis pelnė už iniciatyvas užpildant antidiskriminacines spragas dabartiniuose teisės aktuose, apimantį sveikatą, švietimą, užimtumą, prekių ir paslaugų teikimą, į baudžiamąjį kodeksą įtraukus sunkinančius veiksnius dėl neapykantos nusikaltimų  orientacijos, lytinė tapatybės, lyties raiškos atžvilgiu. Belgija užima trečią vietą.

Rumunija žengia Rusijos keliu. Nevyriausybiniai ragina kuo greičiau stabdyti įstatymo projektą

Žmogaus teisių gynimo grupės smerkia Rumunijos „LGBT+ propagandos“ įstatymo projektą ir ragina įstatymų leidėjų jį sustabdyti. Įstatymo projektas, priimtas Senate ir dėl kurio likimo turi nuspręsti Rumunijos žemieji rūmai, draudžia mokyklose naudoti medžiagą, kuri „skatina“ tapti LGBTQ+.

Rumunų vienybės aljanso (AUR) kūrėjas: nemanome, kad gėjų ir lesbiečių santykiai gali turėti tokį pat teisinį statusą

35-erių George Simionas yra Rumunų vienybės aljanso (AUR) kūrėjas ir vienas lyderių, rašo Euronews. Partija sujungė socialinio konservatyvumo idėjas tokiais klausimais kaip migracija ir LGBT teisės su skepticizmu dėl Europos žaliosios energijos tikslų ir aštrių išpuolių prieš dabartinį Rumunijos politinį elitą.