Rumunų vienybės aljanso (AUR) kūrėjas: nemanome, kad gėjų ir lesbiečių santykiai gali turėti tokį pat teisinį statusą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rumunų vienybės aljanso (AUR) kūrėjas: nemanome, kad gėjų ir lesbiečių santykiai gali turėti tokį pat teisinį statusą

Pir, 02/21/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

35-erių George Simionas yra Rumunų vienybės aljanso (AUR) kūrėjas ir vienas lyderių, rašo Lrytas. Partija sujungė socialinio konservatyvumo idėjas tokiais klausimais kaip migracija ir LGBT teisės su skepticizmu dėl Europos žaliosios energijos tikslų ir aštrių išpuolių prieš dabartinį Rumunijos politinį elitą.

2020 m. nacionaliniuose rinkimuose G.Simiono partija laimėjo 12 proc. balsų. Remdamasis Lenkijos Teisės ir teisingumo partijos (TTP) pavyzdžiu AUR tikisi, kad šie balsai išaugs net dvigubai, jeigu šalyje per ateinančius metus bus surengti nauji pirmalaikiai rinkimai.

G.Simionas mano, kad būtent dėl to jo partija įgijo nelaimingą „kraštutinių dešiniųjų“ pavadinimą. Tai, pasak AUR lyderio, yra nesąžininga.

„Iš esmės dėl mūsų požiūrio į gėjų santuokas AUR nariai buvo neteisingai įvardijami kaip radikalūs – ultradešinieji ar kraštutiniai dešinieji, kai daugeliu klausimų mūsų politika suderinta su krikščionių konservatyviaisiais principais, – įsitikinęs G.Simionas. – Daugiau nei 80 proc. rumunų yra stačiatikiai ir daugiau nei 90 proc. atstovauja įvairiems krikščionių tikėjimams. Mes nemanome, kad gėjų ir lesbiečių santykiai gali turėti tokį pat teisinį statusą kaip tradicinė santuoka mūsų šalyje.“

G.Simionas tikina, kad jokiu būdu neatsisakė tikslo, atvedusio jį į politiką: „Rumunijos ir Moldovos sąjunga mums nepaprastai svarbi. Esame viena tauta, kurią išskyrė nelaimingos istorinės aplinkybės. Mes turime tą pačią istorinę kultūrą, o du trečdaliai moldavų yra rumunai. Vokiečiams pavyko sėkmingai susivienyti, nepaisant skirtumų, po karo atsiradusių tarp Rytų ir Vakarų. Dauguma pasaulio žmonių tikisi galutinio Korėjų suvienijimo. Taip pat turime vykdyti svajonę suvienyti savo tautą. Tai teisėtas noras.“

Daugiau Lrytas.