Rumunija seka Rusijos ir Vengrijos pėdomis. Svarsto priimti gėjų „propagandos įstatymą“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rumunija seka Rusijos ir Vengrijos pėdomis. Svarsto priimti gėjų „propagandos įstatymą“

Ant, 06/28/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Rumunija svarsto ar priimti įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta nepilnamečiams būti veikiamiems taip vadinamos „gėjų propagandos“ mokyklose ir viešajame gyvenime, praneša Radio Free Europe / Radio Liberty. Liko tik vienas balsavimas. NVO ragina sustoti kol ne vėlu.

Septyni įstatymų leidėjai iš etninės Vengrijos UDMR, jaunesniosios valdančiosios koalicijos partijos, inicijavo įstatymo projektą prisidengdami prievartos prieš vaikus prevencija ir vaiko teisių propagavimu. Senatas tyliai pritarė įstatymo projektui balandžio 27 d., o parlamento žemieji rūmai, kurie tars galutinį žodį, balsuos šį mėnesį.

Įstatymo projektą palaikantys parlamentarai teigė, kad Rumunijai grėsmę kelia lyčių teorijos, kurios „sukėlė audrą Vakarų Europą“ ir „kelia grėsmę krikščioniškoms vertybėms ir tradicinei krikščionių šeimai“.

Žmogaus teisių aktyvistai sako, kad įstatymo projektas kenkia tiems žmonėms, kuriuos jis teigia norintis apsaugoti.

„Jei cenzūra Rumunijoje taps priimtina, nukentėsime visi. Jei taip žiauriai bus cenzūruojama vaikų teisė į informaciją ir išsilavinimą, nukentės visi jaunuoliai“, - RFE sakė grupės „Accept“ vykdomoji direktorė Teodora Ion-Rotaru.

Panašūs įstatymai kaimyninėje Vengrijoje, priimti 2021 metų birželį, sulaukė aštrios kritikos iš Europos Komisijos, kuri ėmėsi teisinių veiksmų prieš Budapeštą. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen tai pavadino „gėda“.

„Tai absoliučiai nežmoniškas įstatymo projektas prieš bendruomenę, kuri turi tokias pačias teises kaip ir dauguma“, – sakė Catalin Tenita, liberalios partijos „Išgelbėkit Rumuniją“ sąjungos parlamentaras ir Žmogaus teisių komisijos narys, balsavęs prieš jį.

„Tai neliberali politika, sekanti [Vengrijos ministro pirmininko] Viktoro Orbano pėdomis“, – sakė jis ir tvirtino, kad įstatymas „bus naudojamas kaip priemonė prieš LGBT bendruomenę, kuri taps atpirkimo ožiu... yra pedofilijos atvejai, [įstatymas] bus panaudotas prieš juos“.

RFE nesėkmingai bandė susisiekti su įstatymo projekto iniciatoriumi Zakarias Zoltan. Kitas parlamentaras Botond Csoma atsisakė komentuoti.

„Jei vaikas yra gatvėje ir mato „Pride“ eitynes ​​arba jei per televiziją pamato istoriją apie gėjų problemas arba žiūri Rumunijos valdžios patvirtintą filmą, kuriame nagrinėjamos LGBT problemos“, - visa tai būtų neteisėta, sakė vienas iš aktyvistų.