Vengrija

Budapešto Pride – priemonė parodyti, kad žmonės pasiryžę ginti pagrindines teises (foto, video)

Apie 35 tūkstančiai žmonių vingiavo Vengrijos sostinės gatvėmis Budapešto „Pride“ eitynių metu. 28-asis kasmetinis renginys surengtas LGBTQ+ žmonėms patiriant vis daugiau išpuolių iš kraštutinės dešinės valdančiųjų partijos.

Vengrijos prezidentė vetavo LGBTQ+ tėvus nukreiptą įstatymą

Visų nuostabai Vengrijos prezidentė Katalin Novak vetavo įstatymą, kuris šalį būtų sugrąžinęs į sovietinius metus. Šis teisės aktas „didina žmonių nepasitikėjimą vieni kitais prieštarauja ES teisės normoms“, laiške parlamentui teigė prezidentė.

Europa telkia jėgas prieš Vengriją: LGBTQ+ žmonių diskriminacija negali būti tęsiama

Penkiolika šalių ir Europos Parlamentas prisijungė prie Europos Komisijos inicijuoto ieškinio prieš Vengriją dėl šalies priimto įstatymo, kuriuo jaunesniems nei 18 metų asmenims draudžiama teikti turinį apie LGBTQ+ bendruomenę.

Vengrija grįžta į KGB laikus: žmonės raginami pranešti valdžios institucijoms apie tos pačios lyties porų vaikus

Naujasis Vengrijos įstatymas numato galimybę šalies piliečiams pranešti valdžios institucijoms apie tos pačios lyties tėvus, nes tai yra „konstituciškai pripažinto santuokos ir šeimos vaidmens pažeidimas“.

Skandalas. Orbano paskirtas komisaras apie Europarlamentarus: „Kiek dar liko idiotų?“

Vasario 14 d. už kaimynystę ir plėtrą atsakingas komisaras Olivér Várhelyi dalyvavo Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje. Klausimų Komisijai valandos metu apie Vakarų Balkanų šalis ir ES plėtrą po vieno iš atsakymų politikas vengrų kalba rėžė įžeidžiantį komentarą. Kai kurie parlamento nariai reikalauja atstatydinti komisarą.

Europos Parlamentas: Vengrijoje nebeveikia demokratija

Vakar Europos Parlamento nariai balsavo už žaliųjų politinės grupės narės Gwendoline Delbos‑Corfield rengtą rezoliuciją, kurioje sakoma kad „Vengrija gali šiurkščiai pažeisti vertybes, kuriomis grindžiama Sąjunga“. Ataskaitoje teigiama, kad Vengrija tapo „hibridiniu rinkimų autokratijos režimu“.

ABSURDAS: Prieš aborto atlikimą moterys Vengrijoje bus priverstos klausytis vaisiaus širdies plakimo

Pagal naują kraštutinių dešiniųjų ministro pirmininko Viktoro Orbano vyriausybės dekretą, vengrų moterys, norinčios atlikti abortą, turės „klausytis vaisiaus širdies plakimo“, - praneša TheGuardian. To nepadarius procedūra nebus atliekama.

Šeštadienį tūkstančiai žmonių dalyvavo Budapešto LGBTQ+ eitynėse (foto, video)

Prabėgus metams po plačiai kritikuojamo įstatymo priėmimo, kuriuo draudžiama jaunesniems nei 18 metų asmenims pateikti bet kokią informaciją apie homoseksualumą ar lyties keitimą, Budapešto gatvėse žygiavo LGBTQ+ ir šią bendruomenę palaikantys žmonės.

Ieškinys prieš Vengriją keliauja į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą

GayLine.LT jau skelbė, kad Europos Komisija rengiasi kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl Vengrijos priimto įstatymo ribojančio informaciją apie LGBTQ+ asmenis. Penktadienio popietę tai buvo patvirtinta. Prie kaltinimų pridėtas ir klausimas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo.