Muzikos grupė „The 1975” skirta 2,36 milijonų bauda už tos pačios lyties asmenų bučinį Malaizijoje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Muzikos grupė „The 1975” skirta 2,36 milijonų bauda už tos pačios lyties asmenų bučinį Malaizijoje

Sek, 08/13/2023 - 10:01
Kategorija:
0 komentarų

Festivalio Malaizijoje organizatorius „Future Sound Asia“ nurodė „The 1975“ atlyginti daugiau nei 12,3 mln. Malaizijos ringgitų (apie 2,36 mln. eurų) žalą, kuri buvo patirta grupės vokalistui ant scenos pabučiavus grupės narį. Po šio žesto visas festivalis buvo nutrauktas.

Liepos 21 d., Kvala Lumpūre, per muzikos festivalį „Good Vibes“, Matty Healy’s pabučiavo savo grupės draugą Ross MacDonald. Jis taip pat sakė, kad negalima žmonėms aiškinti su kuo jie turi bučiuotis – taip kritikuodamas Malaizijos poziciją LGBTQ+ žmonių atžvilgiu.

Malaizijoje homoseksualūs santykiai yra neteisėti ir už juos baudžiama iki 20 metų kalėjimo. Taip pat yra kitas teisės aktas nurodo, kad yra neteisėta tyčiotis ir ginčyti Malaizijos įstatymus.

„Ieškinys „The 1975“ iš esmės yra dėl sutarties pažeidimo“, – „Rolling Stone“ sakė advokatas David Matthew. - „Jie sudarė įpareigojančią sutartį su „Future Sound Asia“ dėl pasirodymo, o „Future Sound Asia“, teigia, kad šis sutartinis įsipareigojimas buvo pažeistas. Be to, P. Healy atstovas prieš pasirodymą pateikė raštišką patikinimą, kad P. Healy ir „The 1975“ gyvas pasirodymas „laikysis visų vietinių gairių ir taisyklių“ pasirodymo Malaizijoje metu. Deja, patikinimas buvo ignoruotas“.

Grupė turi vieną savaitę atlyginti žalą. Vėliau bus imtasi teisinių veiksmų.

Vietiniai atlikėjai, kurie taip pat nukentėjo atšaukus festivalį, šiuo metu taip pat rengia ieškinį. Juo grupės ketina reikalauti atlyginti bent dalį jų patirtų nuostolių.