PAMATYK. „Baltic Pride“ eitynės Taline. Dėmesio centre – santuokos lygybė (foto, video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

PAMATYK. „Baltic Pride“ eitynės Taline. Dėmesio centre – santuokos lygybė (foto, video)

Sek, 06/11/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Talino gatvėmis praūžė Baltijos šalių LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių eitynės. Šių metų renginio šūkis – „Vienas už visus ir visi už lygybę“, kvietė visus susitelkti bendro tikslo vardan.

Šiltą ir saulėtą dieną šimtai žmonių nusprendė praleisti prasmingai – prisidėti prie kovos už visų piliečių lygiateisiškumą. Apsigaubę vaivorykštės ar transeksualių žmonių vėliavomis, nešini plakatais, gerai nusiteikę renginio dalyviai žygiavo Talino senamiesčiu.

Eisenos pradžioje dalyviai laikė milžinišką plakatą, kuriame buvo rašoma: „Santuoka nėra privilegija. Tai teisė“. Dalyvių ir susirinkusių stebėti eitynių žmonių nuotaiką kėlė būgnais mušamas ritmas ar iš kolonėlių sklindanti muzika.

Dalis eisenos dalyvių padėjo nešti milžinišką LGBTQ+ vėliavą, kuri tapo neatsiejamu renginio akcentu. Eisenoje buvo matyti daug jaunimo, tačiau eitynėse dalyvavo ir savo vaikus atėję palaikyti tėvai ar su savo mažamečiais vaikas gerai praleisti laiką ir švęsti atvykę suaugusieji.

Santuokos lygybės įteisinimo būtinybę pabrėžė ir politikai. Sveikatos apsaugos ministrė Riina Sikkut sakė, kad Estijos laukia pokyčiai – tiek santuokos, tiek partnerystės įteisinimas.

„Šiuo metu kartu su santuokų lygybe Estijos parlamente svarstomos ilgai Estijoje laukto Registruotos partnerystės įstatymo įgyvendinimo nuostatos – svarbu, kad šiuos klausimus aptartume kartu ir kad mes, kaip visuomenė, būtume pasirengę žengti kitą svarbų žingsnį lygybės link“, – sakė ji.

Baltic Pride Taline // Nuotr. Eesti 200

Nuotr. Eesti 200

Eesti 200

Nuotr Eesti 200

Norwegian Embassy in Tallinn

Nuotr. Norwegian Embassy in Tallinn

Norwegian Embassy in Tallinn

Nuotr. Norwegian Embassy in Tallinn

Birute Sabatauskaitė

Nuotr. Birute Sabatauskaitė

Artem Tiurin

Nuotr. Artem Tiurin

Charles-Felix Lepik

Nuotr. Charles-Felix Lepik

samiuoti

Nuotr. samiuoti

regardingjason

Nuotr. regardingjason

tselyi_vinegret

Nuotr. tselyi_vinegret

cleiaarchanjo

Nuotr. cleiaarchanjo

envinyata__ •

Nuotr. envinyata__

moondragon_wkad

Nuotr. moondragon_wkad