lygiateisiškumas

Kovo 8 d. - Vilnius - Tarptautinės moterų solidarumo dienos eitynės

Pasaulyje vykstančios politinės ir klimato krizės turi katastrofiškas pasekmes moterims. Tai dar labiau sustiprina jau esamą moterų pažeidžiamumą, smurto prieš moteris ir mergaites, seksualinio išnaudojimo mastą. Akivaizdžiai matome, kaip nelygybė virsta tragedijomis – tiek bendromis, tiek asmeninėmis! Vis dėlto drąsina tai, kad vis daugiau moterų garsiai prabyla apie savo patirtis. Turime palaikyti vienos kitas, atkreipti dėmesį į patiriamą skriaudą ir pasidžiaugti mūsų drąsa.

R. Zabarauskas: jei tektų ginklu ginti Lietuvą, mano mylimasis nebūtų teisiškai apsaugotas

Vakar prie Seimo vykusio protesto „Už laisvę mylėti“ metu kalbą sakęs režisierius Romas Zabarauskas pabrėžė, kad Lietuvos valstybė iki šiol neapsaugo savo piliečių net didėjančios grėsmės akivaizdoje. Jei tektų Lietuvą ginti ir vienas iš tos pačios lyties šeimos narių žūtų – kitas narys neturėtų jokių teisių ir būtų paliktas vienas.

Milijonai žmonių per BBC išgirdo kokia yra tikroji LGBTQ+ padėtis Lietuvoje

Milijonus žiūrovų ir klausytojų sutraukianti BBC laida „Pasaulio klausimai“ neseniai lankėsi Lietuvoje. Čia galimybę užduoti klausimus ir išsakyti savo nuomonę turėjo ir į laidos filmavimą atvykę lietuviai. Diskusijų metu kalbėta ir apie LGBTQ+ žmonių patiriamą diskriminaciją šalyje, o Susisiekimo ministras pripažino, kad nemato galimybės įteisinti partnerystės šiame Seime.

Dvi olimpinės šokių ant ledo čempionės: tos pačios lyties poroms turi būti leista varžytis

Madison Hubbell ir Gabriella Papadakis pasitraukė iš profesionalaus sporto, tačiau nežada sustoti siekdamos pokyčių dailiojo čiuožimo srityje. Olimpinės čempionės stengiasi sugriauti lyčių stereotipus ir atverti kelią į varžybas sportininkams, kurie iki šiol likdavo užribyje.

Atsisakyta Lietuvoje registruoti užsienyje tos pačios lyties asmenų sudarytą santuoką

Šiandien, Tarptautinė žmogaus teisių dieną, Belgijoje susituokusius Martyną ir Marių pasiekė žinia, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius atsisako į šalies registrus įregistruoti jų sąjungą. M. Norbutas teigia – kad ši situacija aiškiai parodo kokioje prastoje situacijoje yra žmogaus teisių padėtis Lietuvoje.

M. Norbutas: Kodėl „šeimos gynimas“ priešinamas su LGBTQ+ siekiais?

Pastaraisiais metais Lietuvoje ir kitose šalyse vykstančios diskusijos dėl LGBTQ+ bendruomenės teisių dažnai yra priešpriešinamos su „šeimos gynimu“. Dalis politikų, visuomenės narių pasisakančių už „tradicinę“ šeimą, lygių teisių siekius laiko grėsme įprastai šeimos sampratai ir tradicijoms. Tuo tarpu LGBTQ+ bendruomenė bei žmogaus teisių gynėjai pabrėžia, kad lygybė ir įvairovės pripažinimas ne tik nekenkia šeimai, bet gali ją sustiprinti.

Naujasis Seimo narys žada kovojantis prieš LGBTQ+ lygiateisiškumo siekius

Darbą pradėjusiame naujajame Seime yra ne viena dešimtis naujokų. Tarp jų – su socialdemokratais rinkimuose dalyvavęs, iš Merkinės kilęs, 29-erių Martynas Katelynas. Jis anksčiau priklausė Nacionaliniam susivienijimui, bei buvo homofobiją skleidusio Krikščioniškosios kultūros instituto vadovas.

Genderistinis buldozeris pajudės jau netrukus. Organizatoriai atsakė kodėl tu turi dalyvauti

Rytoj, spalio 5 d. 13 valandą prie Seimo organizuojama akcija, kurie siekiama prieš Seimo rinkimus atkreipti politikų dėmesį į būtinybę užtikrinti LGBTQ+ žmonių lygiateisiškumą. GayLine.LT susisiekė su renginio organizatoriais, kurie sako, kad homofobijos ar rodomos apsimetinės paramos bendruomenei realybę būtina keisti dabar.

Septynios bažnyčios, kurios draugiškos LGBTQ+ bendruomenei. Kas jos?

Lietuvoje katalikų bažnyčiai sąmoningai ir kryptingai juodina LGBTQ+ žmones. Tačiau ne visos bažnyčios elgiasi taip. Nors daugelis tradicinių religinių institucijų laikosi konservatyvių nuostatų dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės, kai kurios bažnyčios atvirai pripažįsta ir palaiko LGBTQ+ bendruomenę bei jų santykius. GayLine.LT nusprendė apžvelgti įvairias krikščioniškas konfesijas ir kitas religines bendruomenes, kurios keičia požiūrį į LGBTQ+.

Politikos įtaka visuomenės pozicijai apie LGBTQ+. Kaip formuojama nuomonė?

Visuomenės požiūris į LGBTQ+ bendruomenę per pastaruosius dešimtmečius sparčiai keitėsi. Daugelyje Vakarų šalių LGBTQ+ asmenų teisės tapo svarbia politinės darbotvarkės dalimi, o viešos diskusijos šia tema intensyvesnės. Tačiau nuomonių kaitą lemia ne tik asmeniniai žmonių įsitikinimai ar socialinė aplinka, bet ir politikų veikla bei jų deklaruojami siekiai. Politikai gali ženkliai paveikti visuomenės požiūrį į LGBTQ+ bendruomenę, siūlydami įstatymus, formuodami viešąją nuomonę, skatindami pagarbą arba priešingai – neapykantą.