Mokslininkai atskleidė kokį poveikį santuokos lygybės įteisinimas turi visuomenei
Praėjus 20 metų po to, kai Masačiusetse susituokė pirmosios tos pačios lyties poros, atliktas tyrimas atskleidė tikrąjį tokių santuokų poveikį. Jis pastebimas ne tik LGBTQ+ bendruomenei. Vienas iš netikėtų atradimų – padidėjęs noras tuoktis ir heteroseksualiems žmonėms.
„RAND Corp.“ paskelbtas tyrimas apėmė kitų 96 mokslinių darbų analizę. Susisteminus jų duomenis pastebėta, kad „valstijose, įteisinusiose santuoką tos pačios lyties poroms, LGBTQ+ asmenų fizinė sveikata pagerėjo; užsikrėtimų sifiliu, ŽIV ir AIDS atvejų visoje jų teritorijoje labai sumažėjo; tos pačios lyties asmenų namų ūkiai tose valstijose turėjo stabilesnius santykius, gavo daugiau pajamų ir įsigijo daugiau nekilnojamo turto; o dėl seksualinės orientacijos įvykdytų neapykantos nusikaltimų ir LGBTQ+ asmenų diskriminacijos užimtumo srityje sumažėjo“.
Taip pat nustatyta, kad tose teritorijose suintensyvėjo įsivaikinimas. Taigi, beglobiai vaikai dažniau rasdavo pastovias šeimas.
„Kai kurie iš tų, kurie priešinosi santuokos teisių suteikimui tos pačios lyties poroms, prognozavo, kad tai pakenks santuokos institutui, dėl to mažiau susituoks porų, daugiau porų skirsis ir apskritai atsisakys šeimos kūrimo“, – teigia Benjaminas R. Karney, Kalifornijos universiteto Los Andžele psichologijos profesorius. – „Tos pačios lyties asmenų santuokų priešininkų baimės tiesiog nepasitvirtino“.
Jis teigė, kad santuokos lygybė neturėjo jokio poveikio skyrybų statistikai. Priešingai, „išplečiant santuokos teises didesniam porų skaičiui, susidomėjimas santuoka išaugo. Ir ši išvada neapsiriboja tos pačios lyties porų gretose – tai pasakytina ir apie platesnę populiaciją“, - sako mokslininkas.
Be to, tyrime pažymima, kad valstijos įteisinusios santuokos lygybę pamatė ir ekonominę to naudą. Mokslininkai nustatė, kad yra sąsajų tarp žmogaus laimės ir jo noro pasišvęsti darbui bei daugiau stengtis atliekant savo pareigas.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti