santuoka

Europos Žmogaus Teisių Tesimas sako, kad Rumunija turi pripažinti tos pačios lyties asmenų civilines sąjungas

Europos žmogaus teisių teismas Strasbūre paskelbė, kad Rumunija turi pareigą tinkamai pripažinti ir apsaugoti tos pačios lyties asmenų santykius. Patvirtinta, kad ši šalis pažeidė 21-os tos pačios lyties poros teisę į šeimos gyvenimą.

PAMATYK. 15 tūkstančių dalyvių sutraukusios LGBTQ+ eitynės Briuselyje

Vakar Briuselio gatvės nusidažė vaivorykštės spalvomis. Daugiau nei 15 tūkstančių žmonių prisijungė prie eisenos, kurios šūkis buvo „Apsaugokime protestą“. GayLine.LT dalyvavo eisenoje ir dalinasi čia užfiksuotais kadrais.

Namibijos aukščiausiasis teismas pripažino tos pačios lyties asmenų užsienyje sudarytas santuokas

Namibijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad vyriausybė turi pripažinti tos pačios lyties porų, susituokusių užsienyje, santuokas teisėtomis. Tiesa, sudaryti tokias sąjungas pačioje šalyje vis dar nėra įmanoma.

Martynas Norbutas: valstybė neturi kištis į miegamojo reikalus ir pagal tai spręsti kokias teises turi turėti jos piliečiai

Netylant diskusijoms dėl Vilniaus miesto apylinkės teisme atmesto tos pačios lyties prašymo registruoti partnerystę, LRT aktualijų studijoje vykusios diskusijos metu M. Norbutas konstatavo, kad iki šiol Lietuva sprendžia kam kokias teises suteikti pagal situaciją tų žmonių miegamuosiuose.

LGBTQ+ eitynės Tokijuje – dalyviai reikalavo teisės į santuokas (foto, video)

Po keturių metų pertraukos dėl griežtų pandemijos ribojimų į Tokijo gatves sugrįžo LGBTQ+ eitynės. Jose daug dėmesio skirta reikalavimui įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. Japonija yra vienintelė šalis ir didžiojo septyneto, kuri iki šiol to nėra padariusi.

Vilnietės atsakymas kodėl gėjai negali tuoktis: „Moteris turi būti su vyru, kad būtų po to vaikų“

Prieš kurį laiką paskelbta apie trijų tos pačios lyties porų kovą prieš Lietuvą teismuose. Poros siekia įteisinti savo šeimas. Šia tema reportažą parengė ir LNK Kakadu („KK2“) laida. Jos metu kalbinti vilniečiai pasisakė prieš tokius siekius, tačiau argumentus kodėl tai yra negerai rinko sunkiai.

Santuokos su mylimąja siekianti Jūratė: partnerystė nesumažins niekieno teisių

Jūratė Juškaitė duodama interviu LRT laidai „Svečiuose Nomeda“ sako, kad partnerystės įstatymo priėmimas Lietuvoje niekam neatimtų jokių teisių, tiesiog leistų daliai visuomenės pasijusti pilnaverčiais žmonėmis.