Estija

Estijoje susituokusios Leena ir Kristin: „taip ilgai laukėme“

Estijoje penktadienį įvyko pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos. Santuokų lygybė tapo įmanoma nuo sausio 1 d. kai įsigaliojo tai numatantis įstatymas. Leena ir Kristin pirmosiomis šių metų dienomis suskubo pateikti prašymą santuokai sudaryti, kad tai galėtų padaryti jau vasarį.

Po 8 metų cenzūros Lenkijos nacionalinės televizijos eteryje parodyti LGBTQ+ žmonės

Aštuonerius metus Lenkijai valdant nacionalistinei konservatyviai partijai „Teisė ir Teisingumas“ nacionalinėje šalies televizijoje LGBTQ+ tema buvo uždrausta. Šios bendruomenės nariai nebuvo rodomi, įtraukiami į diskusijas, kviečiami į laidas. Pasikeitus valdžiai - pagaliau įvyko ir permainos.

Estijos evangelikų liuteronų bažnyčia stabdo santuokų registraciją

Reaguodama į tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimą, Estijos evangelikų liuteronų bažnyčia (EELK) nuo kitų metų pradžios laikinai nepriims prašymų įregistruoti santuoką. Taigi, tokią registraciją bus galima atlikti tik civilinės metrikacijos skyriuose.

PAMATYK. „Baltic Pride“ eitynės Taline. Dėmesio centre – santuokos lygybė (foto, video)

Talino gatvėmis praūžė Baltijos šalių LGBTQ+ ir bendruomenę palaikančių žmonių eitynės. Šių metų renginio šūkis – „Vienas už visus ir visi už lygybę“, kvietė visus susitelkti bendro tikslo vardan.