• Santuoka // Nuotr. Sofia Hernandez

Estijoje susituokusios Leena ir Kristin: „taip ilgai laukėme“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Estijoje susituokusios Leena ir Kristin: „taip ilgai laukėme“

Pir, 02/05/2024 - 17:41
Kategorija:
0 komentarų

Estijoje penktadienį įvyko pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos. Santuokų lygybė tapo įmanoma nuo sausio 1 d. kai įsigaliojo tai numatantis įstatymas. Leena ir Kristin pirmosiomis šių metų dienomis suskubo pateikti prašymą santuokai sudaryti, kad tai galėtų padaryti jau vasarį.

Vasario 2 d. keturios poros susituokė Tartu „Õnnepalee“ metrikacijos skyriuje, pranešė AK. Susituokusios Leena ir Kristin žurnalistams teigė, kad nematė reikalo laukti ilgiau.

„Šiek tiek keistas jausmas, nes taip ilgai laukėme. Tuo pačiu tai yra didelis palengvėjimas, tarsi akmuo nukrito nuo širdies“, – sakė jos.

Jauna pora jau kelerius metus planavo savo būsimą gyvenimą kartu ir atkreipė dėmesį į teises, kurios atsirado kartu su oficialia santuoka, įskaitant bendrą būsto įsigijimą.

„Jei kam kas atsitiks, visus šiuos dalykus vienaip ar kitaip garantuoja santuoka“, – tęsė namuose su keliais draugais sąjungą švenčiančios Leena ir Kristin.

Moterys santuoką šventė kartu su savo draugais ir šeima. „Mes jau turime visas teisiškai pasirašytas sutartis, nors nemanau, kad tos pačios lyties poros būtinai turi didžiausių lūkesčių ar reikalavimų, lyginant su kitomis poromis, kurios tuokiasi iš meilės“, – AK sakė moterys.

Leena ir Kristin pridūrė, kad joms santuoka yra reikšmingas žingsnis vainikuojantis jų meilę. „Tiesiog norėjome susituokti, nes ilgą laiką dalijome tą pačią duoną iš tos pačios spintelės, todėl manome, kad tai puikus žingsnis“, – pridūrė jos.