lygybė

Lyčių balanso dilema: moterys politikoje aktyvios, bet jų išrenkama nedaug

Nors Lietuvos politikoje moterys yra gana aktyvios, valdžioje jų nėra daug. Pavyzdžiui, Seime politikės nesudaro nė trečdalio narių, nors kandidatų sąrašuose jų buvo beveik 40 proc. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertė Rūta Juodelytė sako, kad pagal lyčių balansą valdžioje atsiliekame nuo daugelio Europos šalių, o to priežastys yra susijusios su visuomenės nuostatomis. Dėl jų moterims, siekančioms vadovaujamų pareigų, tenka labiau įrodinėti savo vertę.

Devynios JAV valstijos siekia panaikinti santuokos lygybę. Ką tai reiškia mums?

Ilgus metus Jungtinės Amerikos Valstijos gynė teisę į lygiateisiškumą. Jį užtikrinti įvairias šalis ragino ir ambasados bei konsulatai, kurie aiškiai ir nedviprasmiškai rodė paramą LGBTQ+ bendruomenei. Dabar devynios JAV valstijos ėmėsi priemonių, kad būtų panaikintas Aukščiausiojo Teismo 2015 m. sprendimas Obergefell prieš Hodgesą, įteisinęs lygias santuokas visoje šalyje.

Baimė dėl D. Trumpo valdo. Įmonės atsisako lygybės ir įtraukties programų

Donaldas Trumpas dar neprisiekė, o tarptautinės korporacijos jau dabar imasi bloginti LGBTQ+ žmonių padėtį. „Meta“ ir „Amazon“ pranešė stabdančios įvairovės, lygybės ir įtraukties programas savo įmonėse. Tai reiškia, kad nebebus kreipiamas dėmesys siekiant užtikrinti, jog kiekvienas žmogus, nepaisant lyties, amžiaus, negalios, lytinės tapatybės ar seksualinės orientacijos, religinių pažiūrų nebūtų diskriminuojamas ir jam užtikrinta saugi darbo aplinka.

Septynios bažnyčios, kurios draugiškos LGBTQ+ bendruomenei. Kas jos?

Lietuvoje katalikų bažnyčiai sąmoningai ir kryptingai juodina LGBTQ+ žmones. Tačiau ne visos bažnyčios elgiasi taip. Nors daugelis tradicinių religinių institucijų laikosi konservatyvių nuostatų dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės, kai kurios bažnyčios atvirai pripažįsta ir palaiko LGBTQ+ bendruomenę bei jų santykius. GayLine.LT nusprendė apžvelgti įvairias krikščioniškas konfesijas ir kitas religines bendruomenes, kurios keičia požiūrį į LGBTQ+.

Ford Motor žengia kraštutinės dešinės link – įtrauktis nebebus prioritetas

Svarstote apie naujo automobilio pirkimą? Tuomet ši informacija apie „Ford“ gali būti jums naudinga. Panašu įmonė pasidavė kraštutinių dešiniųjų spaudimui ir nusprendė pakeisti savo vidaus taisykles bei nebeskatinti visų formų įvairovę savo įmonėje. 200 000 darbuotojų turinti „Ford“ nebedalyvaus LGBTQ+ grupės „Human Rights Campaign“ vykdomose apklausose, nebekomentuos apie savo įmonės politiką „poliarizuojančiais klausimais“, t.y. rasinės įvairovės, moterų darbo teisių, neįgaliųjų ir pan.

Tailandas netrukus taps pirmąja Pietryčių Azijos valstybe, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas

Tailando karalystės Senatas antradienį priėmė įstatymą, kuris įteisina santuokos lygybę. 130 senatorių balsavo už ir tik keturi nepritarė teisės akto projektui.

Kodėl svarbu LGBTQ+ žmonėms dalyvauti eitynėse?

Jau netrukus, birželio 8 d. Vilniuje įvyks LGBTQ+ eitynės. Pride tai spalvingi ir džiaugsmingi renginiai, kurie kasmet pritraukia tūkstančius dalyvių visame pasaulyje. Tačiau už šių švenčių slypi gilus ir svarbus tikslas. LGBTQ+ žmonėms dalyvavimas eitynėse yra ne tik galimybė švęsti savo tapatybę, bet ir būdas kovoti už lygybę, matomumą ir teises.

Estijoje susituokusios Leena ir Kristin: „taip ilgai laukėme“

Estijoje penktadienį įvyko pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos. Santuokų lygybė tapo įmanoma nuo sausio 1 d. kai įsigaliojo tai numatantis įstatymas. Leena ir Kristin pirmosiomis šių metų dienomis suskubo pateikti prašymą santuokai sudaryti, kad tai galėtų padaryti jau vasarį.