Tailandas planuoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tailandas planuoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas

Sek, 11/26/2023 - 11:54
Kategorija:
0 komentarų

Tailando ministrė pirmininkė Sretta Thavisin patvirtino lygybę užtikrinantį įstatymo projektą, kuriuo norima įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. Gruodžio 12 d. įstatymą svarstys Tailando parlamentas.

2022 m. Tailando parlamentas svarstė keturis įstatymus, kuriais buvo siekiama užtikrinti tos pačios lyties porų santuokos lygybę. Tiesa, buvusios kadencijos parlamentas taip ir nesuspėjo prieiti prie galutinio balsavimo dėl šių pasiūlymų.

Dabartinė valdančiųjų partija Pheu Thai agitavo už santuokų lygybę prieš 2023 m. gegužės mėn. vykusius rinkimus. Partija, kaip ir keletas kitų politinių jėgų, santuokų įteisinimą vadino vienu pagrindinių savo politinių tikslų. Būtent todėl tikimasi, kad šį kartą parlamentas priims palankų sprendimą.

1956 m. Tailande buvo dekriminalizuotas nekomercinis seksas tarp dviejų suaugusiųjų asmenų. 1997 m. pakeistas Baudžiamasis kodeksas leidęs turėti santykius žmonėms nuo 15 metų, nepriklausomai nuo jų lyties ir seksualinės orientacijos. 2002 m. Tailando Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad homoseksualumas nebebus laikomas psichikos liga ar sutrikimu.

Tailandas iki šiol nepripažįsta tos pačios lyties asmenų santuokų, civilinių sąjungų ar bet kokios kitos formos tos pačios lyties asmenų sąjungų.