Lesbietės

Sigita ir Jugnė baisisi neapykantos mastais Lietuvoje ir ragina veikti kiekvieną LGBTQ+ narį

„Norime būti čia, norime savo teisių čia – nenorime vien dėl to vykti į kitą šalį, kad kita šalis suteiktų teises, kurios mums prigimtinai priklauso“, – portalui LRT.lt sako kartu gyvenimą kuriančios Jugnė Jūnė Jonušaitė ir Sigita Mykolaitytė.

Danijoje gyvenanti Rūta: Jei manęs paklausia apie vyrą, aš ramiai galiu atsakyti, kad turiu žmoną

„Likimo ironija, kad nusigręžusi nuo Katalikų bažnyčios, jausdamasi jos atstumta, emigravusi iš Lietuvos įsimylėjau danę Liuteronų bažnyčios pastorę ir su ja susituokiau“, – Lrytas kalbėjo informacinių technologijų specialistė Rūta Jonuševičiūtė.

Pasak jos, Lietuvoje jis susidūrė tiek su vidine įtampa, pripažįstant savo seksualumą, tiek su aplinkinių išankstinėmis nuostatomis ir įsitikinimais. Religinga mergina su homofobiškomis nuotaikomis susidūrė ir tikinčiųjų bendruomenėje Lietuvoje.

Su moterimi gyvenanti Aušra: viliuosi sulaukti partnerystės įstatymo

Aušra puikiai žino, kad užsienyje galima gauti brangias dirbtinio apvaisinimo procedūras. Vis dėlto, moteris yra apsisprendusi - jei kada ir turės galimybę turėti vaikų - jis bus įvaikintas.

„Man tai atrodo pats priimtiniausias sprendimas dėl daugelio priežasčių. Dvi svarbiausios – namų šilumos ir meilės suteikimas tėvų neturinčiam vaikui bei sąmoningas pasirinkimas nedidinti žmonijos populiacijos dėl ekologinių priežasčių“, – argumentuoja ji.

Evita Goša: Konstitucinio Teismo sprendimas mano šeimos atžvilgiu sugrąžino LGBTQI+ bendruomenei viltį

2020 m. Evita Goša tapo pirmąją moterimi Latvijos istorijoje, kuriai suteiktos tėvystės atostogos. Tais pačiais metais moters partnerei pagimdžius vaiką, E. Goša kreipėsi į Latvijos Konstitucinį teismą prašydama išaiškinti, ar tėvystei atostogų nesuteikimas tos pačios lyties partneriui neprieštarauja Latvijos Konstitucijai. Teismas ne tik nutarė, kad toks reguliavimas nesuderinamas su svarbiausiu šalies dokumentu, bet taip pat pasakė, kad valstybė turi pareigą saugoti ir tos pačios lyties šeimas.

Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimą įkūręs Kiril: Manau, kartu pakeisime šį pasaulį (foto)

Per kelis metus susibūręs Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimas stebina savo veiklų gausa. O viskas prasidėjo nuo vieno aktyvaus žmogaus, kuris norėjo suburti bendraminčių kompaniją. Šiuo metu vakarų Lietuvoje gyvenantys LGBTQ+ žmonės bendrauja socialinėje erdvėje ir nuolatos rengia gyvus susitikimus. Apie šį judėjimą ir jo gimimą, vykdomas veiklas GayLine.LT kalbina Kiril Oeno.

Sukrečiantys interviu: LGBTQ+ žmonės prievartaujami net artimųjų, susiduria su žiauriu smurtu

Neseniai paskelbtoje dviejų žmogaus teisių organizacijų ataskaitose įspėjama apie sunkią LGBTQ+ žmonių padėtį Afganistane. Čia jie dažnai susiduria su grasinimais smurtu prieš juos ar jų šeimas, yra žaginami, kankinami ar šantažuojami. Padėtis „dramatiškai pablogėjo“ Talibanui perėmus valdžią.

Karilė Levickaitė: LGBTQ patirčių normalizavimas mūsų šalyje – vis dar didelis iššūkis

Nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ direktorė Karilė Levickaitė Diena.lt išdėstė poziciją dėl praėjusį penktadienį vykusių muzikos apdovanojimų M.A.M.A. ir diskusijų įplieskusį aistringą N. Bieranco ir L. Griciaus bučinį. "Nuoširdžiai manoma, kad du kartu gyvenantys yra, žinoma, besidalinantys būstu kambariokai, o už rankų gatvėje susikibusios moterys – tikrai tik labai geros draugės. Tokiame kontekste belieka nusukti kameras nuo dviejų vyrų bučinio", - sako Karinė.