Karą Ukrainoje kova prieš gėjus teisinusiam Maskvos patriarchui - draudimas atvykti į Estiją

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Karą Ukrainoje kova prieš gėjus teisinusiam Maskvos patriarchui - draudimas atvykti į Estiją

Št, 06/10/2023 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Estija penktadienį uždraudė 58 asmenims atvykti į šalį. Tarp šių asmenų yra ir  Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas, kuris ne kartą teisino Kremliaus pradėtą karą Ukrainoje.

„Patriarchas Kirilas yra vienas didžiausių Putino ideologijos šalininkų ir propaguotojų“, – teigė užsienio reikalų ministras Margusas Cahkna. – „Pats laikas jį įtraukti į juodąjį sąrašą. Jis pateisino karą prieš Ukrainą ir prie jo prisidėjo“.

Ministras paragino ir kitas šalis imtis atitinkamų sprendimų: „Raginu visas šalis uždrausti atvykti visiems Rusijos nusikaltimų rėmėjams ir vykdytojams“.

GayLine.LT primena, kad praėjusiais metais viešame pamoksle Maskvos patriarchas gynė Rusijos veiksmus Ukrainoje. Jis teigė, kad įsiveržimą paskatino Ukrainoje plintančios liberalios vertybės, ypač gėjų paradai.

„Pride paradai yra skirti parodyti, kad nuodėmė yra viena iš žmogaus elgesio variacijų. Štai kodėl norint prisijungti prie tų šalių klubo, reikia surengti gėjų pasididžiavimo paradą“, – sakė jis sekmadienio pamoksle.

Čia pat jis leido suprasti, kad Rusija ėmėsi išvaduoti žmones Ukrainoje, kuriems neva buvo primetamos svetimos vertybės.

„Ir Donbasas tai atmetė, esminis vadinamųjų vertybių, kurias šiandien siūlo tie, kurie pretenduoja į pasaulinę galią, atmetimas“, – sakė jis.

Šį ir kitus karo Ukrainoje pateisimus sukritikavo daugelis šalių ir nevyriausybinių organizacijų.