+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Taline LGBTQ+ eitynėse užpulti ir sužaloti trys žmonės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Taline LGBTQ+ eitynėse užpulti ir sužaloti trys žmonės

Tre, 06/14/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

 „Baltic pride“ metu įvykdytas neapykantos nusikaltimas. Užpuolikas su peiliu puolė kelis renginio dalyvius. Vienam jų sulaužyti veido kaulai, dar du žmonės sužeisti. Išpuolį pasmerkė Estijos socialinės apsaugos ministrė.

Labiausiai nuketėjo suomių pastorių Patrick Tiainen, praneša PinkNews. Kiti du vyrai atsipirko lengvesniais sužalojimais.

„Buvo įvykdytas neapykantos nusikaltimas, paskatintas religinės priklausomybės ir seksualinės orientacijos, kai jaunas vyras... užpuolė renginyje kalbėjusį suomių pastorių, sumušdamas auką kumščiais ir sužalodamas jį peiliu“, – sakė atstovas.

Kiti du žmonės buvo sužeisti, kai bandė apginti pastorių ir laikė užpuoliką, kol atvyko policija. 25 metų vyras sulaikytas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Socialiniame tinkle Facebook pastorius pasidalino nuotraukomis po užpuolimo: „Šiandien Baltic Pride uždarymo dieną kalbėjau renginyje Taline. Ką tik buvau atsiprašęs dalyvių, kad jie buvo įskaudinti ir įžeisti Dievo vardu, kai jaunas vyras užlipo ant scenos klausdamas, kur yra gėjų pastorius. Jis trenkė ir bandė mane subadyti, bet aš jį atstūmiau ranka, todėl peilis palietė tik akį ir ranką“.

„Žaizdos susiūtos, bet veido kaulai sulaužyti. Ačiū aplinkiniams už drąsius veiksmus, ačiū policijai, paramedikams ir greitosios pagalbos skyriaus darbuotojams. Mes neleisime neapykantai laimėti!“, - pridūrė jis.

Estijos socialinės apsaugos ministrė Signe Riisalo ir Estijos LGBT asociacija griežtai pasmerkė išpuolį.

„Užjaučiu aukas ir jų artimuosius, taip pat tuos, kurie matė šį siaubingą poelgį - esame pasirengę pasiūlyti visokeriopą psichologinę pagalbą“, – sakė ji. - „Nėra pateisinimo bet kokiam smurtui ir linkiu, kad visi neapykantos kurstytojai taip pat matytų atsakomybę, kurią užgrius už šį veiksmą“.