Slovakijos tyrėjai - žudynės šalia LGBTQ+ baro gali būti laikomos terorizmu. Žudikas paauglys

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Slovakijos tyrėjai - žudynės šalia LGBTQ+ baro gali būti laikomos terorizmu. Žudikas paauglys

Pen, 10/14/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

Slovakijos visuomenė šokiruota po dviejų žmonių žūties šalia gėjų baro sostinėje Bratislavoje. Šiandien šalies aukščiausias prokuroras pareiškė, kad šį įvyki galima laikyti teroro aktu.

Įtariamą žudiką policija rado negyvą ketvirtadienio rytą. Policija įtaria, kad paauglys nusižudė, praneša news.yahoo.com.

Ministras pirmininkas Eduard Heger šaulį pavadino „radikalizuotu paaugliu“, o prezidentė Zuzana Caputova socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad išpuolis buvo neapykantos nusikaltimas.

Penktadienį policijos pareigūnai sakė, kad iki šiol atliktas tyrimas nerodo, kad žudikas pažinojo savo aukas. Policija penktadienį pranešė, kad žuvo 23 metų Matus H. ir 26 metų Juraj V. Trečioji auka, 28 metų Radoslava T., buvo sužeista į koją.

Policija pranešė, kad įtariamas žudikas buvo 19-metis Juraj K.. Jis žudynėms panaudojo ginklą su lazeriniu taikikliu, kuris buvo registruotas jo giminaičiui.

Slovakijos žiniasklaida pranešė, kad įtariamasis žudikas socialiniame tinkle „Twitter“ prieš žudynes paskelbė manifestą nukreiptą prieš LGBTQ+ ir žydų bendruomenes.

„Įtariama, kad šio poelgio motyvas buvo destabilizuoti visuomenę“, – sakė Specialusis prokuroras Daniel Lipsic. - „Tai verčia mus galvoti, kad šią nusikalstamą veiką galėtume priskirti teroro aktui“.