Išpuolis Slovakijoje: užpuolikui pradėjus šaudyti prie LGBTQ+ baro žuvo du žmonės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Išpuolis Slovakijoje: užpuolikui pradėjus šaudyti prie LGBTQ+ baro žuvo du žmonės

Ket, 10/13/2022 - 21:37
Kategorija:
0 komentarų

Slovakijos ministras pirmininkas pasmerkė prie LGBTQ+ baro įvykusį kruviną išpuolį, per kurį žuvo du žmonės. Manoma, kad tai buvo neapykantos nusikaltimas.

Trečiadienio vakarą priešais Tepláreň, populiarią LGBTQ+ vietą Slovakijos sostinėje Bratislavoje, buvo mirtinai nušauti du vyrai, o moteris - sužeista, praneša PinkNews.

Bratislavos Comenius universitetas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad viena iš aukų buvo studentas, vardu Matúšas Horváthas. Remiantis „dabartine informacija“, universitetas mano, kad išpuolis „galėjo būti neapykantos nusikaltimas LGBTQI+ bendruomenę“.

Šaltiniai teigia, kad nukentėjusi moteris dirbo bare ir šiuo metu sveiksta ligoninėje.

Įtariamasis dėl šio įvykio buvo rastas negyvas ketvirtadienio (spalio 13 d.) rytą, pranešė Slovakijos policija. Pareigūnai nepateikė detalių apie galimus užpuoliko motyvus, tačiau neatmetė, kad tai gali būti neapykantos nusikaltimas.

Anot Slovakijos žiniasklaidos, įtariamasis socialinėje žiniasklaidoje rašė įrašus, atskleidžiančius jo antisemitines ir antiLGBTQ+ pažiūras.

Slovakijos ministras pirmininkas Eduard Heger pasmerkė išpuolį. „Nepriimtina, kad kas nors bijotų dėl savo gyvybės dėl savo gyvenimo būdo“, – sakė E. Heger. - „Griežtai smerkiu vakarykštį išpuolį, per kurį žuvo du žmonės. Jokia ekstremizmo forma nėra toleruotina“.

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputová socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame įraše paragino politikus padėti sustabdyti neapykantą prieš LGBTQ+ bendruomenę.

„Mintimis esu su vakarykščio siaubingo išpuolio Bratislavoje aukų šeimomis ir draugais bei visais LGBTIQ+ bendruomenės nariais, kuriuos tai paveikė“, – sakė Z. Čaputová. - „Žodžiai gali tapti ginklais. Neapykanta žudo. Kaip politikai, turime pasverti kiekvieną savo žodį, kol dar ne vėlu“.