Pekinas

Pekino žiemos olimpinėse žaidynės 9 medalius išplėšė LGBTQ sportininkai

Žiemos olimpinės žaidynės Pekine pasibaigė. Laikas skaičiuoti medalius. Atviri LGBTQ+ bendruomenės nariai iškovojo 9 medelius. Jei nariai atstovautų vieną šalį - ji užimtų 11 vietą medalių lentelėje. Žaidynėse dalivavo 27 šalys. GayLIne.LT apžvelgia kas yra tie šlovę pelnę sportininkai?

Moterų slidinėjimo kroso varžybose auksą atsiėmė LGBTQ+ priklausanti Sandra Näslund

Kanadietės „Ski Cross“ rungtyje dominavo nuo tada, kai ši sporto šaka pirmą kartą buvo pristatytas 2010 m. žiemos olimpinėse žaidynėse. Tačiau švedė Sandra Näslund nutraukė šią aukso medalių seriją ir šį apdovanojimą padovanojo savo šaliai.

Biseksuali greitojo čiuožimo sportininė Pekine iškovojo auksą

Ji pasiekė olimpinį rekordą – distanciją įveikusi per 1 minutę ir 53,28 sekundės.

„Tai tikrai sunku apibūdinti“, – I. Wüst po įvykio citavo Yahoo. - „Daug emocijų, ypač gerų. Aš to dar nesuvokiu. Iš tikrųjų tai beprotiška".

35 metų Ireen Wüstas yra pasiekusi daugybę kitų rekordų. Moterų greitojo čiuožimo olimpinėse žaidynėse niekas neturi daugiau olimpinių medalių nei ji. Ji jau turi 12 medalių.

„Grindr“ ėmėsi žingsnių apsaugoti LGBTQ+ sportininkus Pekino olimpinėse

Remiantis „Bloomberg“ pranešimu, populiari gėjų pažinčių ir bendravimo programėlė olimpiniame kaimelyje išjungė funkciją „Naršyti“. Ši funkcija leidžia vartotojams žvalgyti naudotojų profilius visame pasaulyje.

LGBTQ+ atstovo triumfas olimpiadoje - aukso medalis (foto, video)

Guillaume Cizeron ir jo čiuožimo partnerė Gabriella Papadakis šeštadienį pasiekė naują pasaulio rekordą žiemos olimpinių žaidynių šokių ant ledo varžybose. Pora surinko 90,83 balo. Rekordus mušti jiems pavyko ir vakar - pora už pasirodymus surinko 226,98 balų. Šie skaičiai garantavo auksą Prancūzijos komandai.

Nyderlandai ir Danija nesiųs savo atstovų į Pekino žiemos olimpiadą

Penktadienį Danija priėmė ir paskelbė sprendimą, jog nesiųs savo oficialaus atstovo į Pekino žiemos olimpiadą dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje. Tokį patį sprendimą priėmė ir Nyderlandai. Tai penktadienį pranešė visuomeninis transliuotojas NOS, remdamasis šalies Užsienio reikalų ministerija.