Pekino žiemos olimpinėse žaidynės 9 medalius išplėšė LGBTQ sportininkai

Perskaityta

Tre, 02/23/2022 - 08:20
Kategorija:
0 komentarų

Žiemos olimpinės žaidynės Pekine pasibaigė. Laikas skaičiuoti medalius. Atviri LGBTQ+ bendruomenės nariai iškovojo 9 medelius. Jei nariai atstovautų vieną šalį - ji užimtų 11 vietą medalių lentelėje. Žaidynėse dalivavo 27 šalys. GayLIne.LT apžvelgia kas yra tie šlovę pelnę sportininkai?

Pekino olimpinėse aukso medalį iškovojo Kanados moterų ledo ritulio komanda. Net septynios šios komandos narės priklauso LGBTQ+ bendruomenei: Brianne Jenner, Erin Ambrose, Emily Clark, Mélodie Daoust, Jamie Lee Rattray, Jill Saulnier ir Micah Zandee-Hart.

Guillaume Cizeron ir jo dailiojo čiuožimo ant ledo partnerė Gabriella Papadakis muše rekordus. Tai  garantavo auksą Prancūzijos komandai. 2020 m. Guillaume viešai atskleidė esantis gėjus.

2022 m. žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijai dar neprasidėjus, LGBTQ+ atstovas iškovojo pirmąją pergalę olimpinėse. Britas Bruce Mouat ir jo partnerė Jennifer Dodds mišrių porų kerlingo varžybose iškovojo auksą.

Kanadietės „Ski Cross“ rungtyje dominavo nuo tada, kai ši sporto šaka pirmą kartą buvo pristatytas 2010 m. žiemos olimpinėse žaidynėse. Tačiau švedė Sandra Näslund nutraukė šią aukso medalių seriją ir šį apdovanojimą padovanojo savo šaliai.

Ireen Wüst – Nyderlandų komandos biseksuali greitojo čiuožimo atstovė iškovojo auksą 1500 metrų greitojo čiuožimo lenktynėse. Tai nebuvo vienintelė pergalė, kuri leido sportininkei pasipuošti olimpinių medaliu. Ji taip pat iškovojo bronzos medalį moterų komandinio persekiojimo rungtyje.

Po Pekino žaidynių ji planuoja pasitraukti iš sporto ir susituokti su savo mergina, pagausinti šeimą. „Aš visada sakau, kad amžius yra tik skaičius“, - sakė ji. -  „Bet man 35 metai ir aš tikrai noriu turėti vaikų, todėl kažkuriuo metu tu turi tai baigti“.

Alex Carpenter pelnė sidabro medalį Pekino olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio rungtyje. Jungtinių Amerikos Valstijų komanda pralaimėjo Kanadai.

Ronja Savolainen, Suomijos komandos narė, moterų ledo ritulio rungtyje iškovojo bronzos medalį. Tai jau antrasis olimpinės bronzos medalis iš eilės 24-erių merginai, 2018 metais ji iškovojo bronzą Pjongčango žaidynėse.

Žiemos olimpinių žaidynių Pekine metu Brittany Bowe pateko į laikraščių antraštes dėl savo nesavanaudiško poelgio, užleidusi savo vietą JAV rinktinėje 500 metrų greitojo čiuožimo rungtyje komandos draugei Erin Jackson po to, kai ji paslydo ant ledo. Erin Jacksonas Pekine iškovojo auksą. Tiesa,  Brittany Bowe  negrįžo namo tuščiomis. Ji iškovojo bronzos medalį moterų 1000 metrų greitojo čiuožimo rungtyje.