Klaipėda

Po 9 metų teismų už homofobinį komentarą klaipėdiečiui teks sumokėti beveik 2000 eurų

Net 9 metus užtruko priimti paprastą nuosprendį – nubausti už homofobinį komentarą, kurį tuo metu rašė nepilnametis asmuo. Šiuo metu jam 25 metai ir jis, po ilgų procesų, susilaukė baudos.

Kovo 22 d. - Protestas - Už mūsų ir jūsų laisvę KLAIPĖDA

"Vilniuje bus svarstomas projektas, kuriuo metu mes sužinosim, ar Lietuva yra pasiruošusi priimt partnerystės įstatymą. Išeisiu Klaipėdoje palaikyti laisvų žmonių, kuriems kitų žmonių laisvė netrukdo gyvent. Iš karto pranešu, jog LGBTQ+ vėliava - tai laisvės simbolis, ir aš jį laikysiu iki galo", - rašo akcijos iniciatorius Kiril Oeno

Kaip teigiama Facebook sukurtame renginyje - palaikymo akcijoje gali dalyvaut iki 15 žmonių.

Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimą įkūręs Kiril: Manau, kartu pakeisime šį pasaulį (foto)

Per kelis metus susibūręs Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimas stebina savo veiklų gausa. O viskas prasidėjo nuo vieno aktyvaus žmogaus, kuris norėjo suburti bendraminčių kompaniją. Šiuo metu vakarų Lietuvoje gyvenantys LGBTQ+ žmonės bendrauja socialinėje erdvėje ir nuolatos rengia gyvus susitikimus. Apie šį judėjimą ir jo gimimą, vykdomas veiklas GayLine.LT kalbina Kiril Oeno.

Sausio 28 d. - Klaipėdoje spektaklio „Sebastijanas“ premjera

Režisierius A. Vizgirda per daugiau kaip keturis kūrybinės veiklos dešimtmečius yra ne kartą statęs T. Williamso pjeses. Vienas ryškesnių spektaklių, kuriame bene pirmą kartą pas mus užsiminta apie homoseksualių moterų egzistavimą, buvo A. Vizgirdos režisuotas spektaklis „Gražus sekmadienis piknikui“ Klaipėdos dramos teatre 1988 m.

Klaipėdoje nemokamas kino seansas: ekrane romantinė vaikinų meilės istorija

„Vasara `85“ („Été 85“, 2020), istorija nukelianti į 9-ą dešimtmetį ir saulėtą Normandijos pajūrį. Skambant to laikmečio popmuzikai pasakojamas aistringas dviejų jaunuolių romanas. Filmą įkvėpė britų rašytojo Aidano Chamberso romanas ir pačio filmo režisieriaus F. Ozono jaunystės prisiminimai.